2024թ. հուլիս-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրավասու այլ մարմիններին սկզբնական տեղեկատվություն փոխանցելու վերաբերյալ
Հաշվետու ժամանակահատվածում օրենքով վերապահված գործառույթների իրականացման արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ՀՀ պետական իրավասու տարբեր մարմիններին փոխանցվել է 298 նյութ, որոնց հիման վրա նախաձեռնվել է 191 քրեական վարույթ։
Տնտեսական ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 49 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 19-ը՝ պաշտոնեական դիրքի չարաշահումների և յուրացումների, 26-ը՝ տնտեսական գործունեության զանազան խախտումների, այդ թվում՝ մաքսանենգ կամ կեղծ ապրանքագրերով ներմուծումների, ինչպես նաև հարկերից և տուրքերից խուսափումների, 2-ը՝ աշխատավարձի տրամադրում իրականում չաշխատող անձի, 2-ը՝ փոխհատուցման անօրինական տրամադրումների մասին։
Թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի անօրինական շրջանառության ոլորտում իրականացված խախտումների վերաբերյալ ՀՀ պետական իրավասու մարմիններ է ուղարկվել 32 նյութ, որոնց մի մասը դեռ գտնվում է քննության փուլում, դրանցից 21-ը՝ թմրանյութերի և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգ ներմուծման, կամ իրացման, 11-ը՝ թմրանյութերի կամ հոգեմետ նյութերի անօրինական օգտագործման վերաբերյալ։

Относительно передачи первичной информации Службой национальной безопасности РА другим компетентным органам в период с июля по сентябрь 2024 года
За отчетный период в результате осуществления возложенных законом функций Службой национальной безопасности РА было передано в различные компетентные государственные органы РА298 материалов, на основании которых было инициировано 191уголовное производство.
О нарушениях в экономической сфере в компетентные государственные органы РА было направлено49материалов, часть которых еще находится на стадии расследования, из них19- о злоупотреблении должностным положением и присвоении,26- о различных нарушениях в сфере экономической деятельности, в том числе о контрабандном ввозе или ввозе по поддельным счетам-фактурам, а также об уклонении от уплаты налогов и пошлин,2-о выплате заработной платы не работающему в действительности лицу,2- о незаконном предоставлении компенсации.
О нарушениях, совершенных в сфере незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ в компетентные государственные органы РА было направлено32материала, часть которых еще находится на стадии расследования, из них21- о контрабандном ввозе наркотических средств и психотропных веществ или их сбыте,11- о незаконном употреблении наркотических средств и психотропных веществ.