2024թ. հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանն անդրադարձավ անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվեցին բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվեցին ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

On October 25, 2024, another meeting of the Interagency Commission on the Issues of Prisoners of War, Hostages and Missing (Whereabouts Unknown) Persons chaired by the Director of the RA National Security Service A. Abazyan was held.
During the meeting, the Chairman of the Commission, Director of the National Security Service of RA A. Abazyan touched upon the work done to clarify the fate of missing persons.
The results of the work done on the cases of enforced disappearance and the measures to be taken were summarized.
Then, the proposals presented on behalf of the parents were discussed and relevant decisions were made.