2024թ. հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանն անդրադարձավ անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվեցին բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվեցին ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести (местонахождение неизвестно) пропавших лиц
Под руководством директора Службы национальной безопасности РА А. Абазяна 25 октября 2024 г. состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести (местонахождение неизвестно)пропавших лиц.
В ходе заседания председатель комиссии, директор Службы национальной безопасности РА А. Абазян коснулся проделанной работы по выяснению судеб без вести пропавших лиц.
Были подведены итоги работ, проделанных по делам о насильственных исчезновениях, и предпринимаемые мероприятия.
Затем были обсуждены предложения, представленные от имени родителей, и приняты соответствующие решения.