2025 թվականի փետրվարի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական հանձնաժողովի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել անհայտ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանման հարցերի վերաբերյալ և համաձայնության եկել, որ հանձնաժողովների միջև փոխադարձ համաձայնությամբ քննարկումները կշարունակվեն:

7 февраля 2025 года на границе Республики Армения и Азербайджанской Республики состоялась встреча Межведомственной комиссии Республики Армения по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести (местонахождение неизвестно) лиц и Государственной комиссии Азербайджанской Республики по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан.
В ходе встречи Стороны обменялись мнениями по вопросам выяснения судеб пропавших без вести лиц и достигли договоренности о том, что обсуждения между комиссиями будут продолжены по взаимному согласию.