Կառավարության 2019 թվականի օգոստոսի 22-ի N 1091-Ն որոշման (այսուհետ՝ Որոշում) պահանջների համաձայն՝ սույն թվականի ապրիլի 11-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունում անցկացվել է ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերմանը կամ բնակելի տան կառուցմանը պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շրջանակներում վարկավորման հավակնող ծառայողների վիճակահանություն:
Պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու համար սահմանված կարգով դիմել է Ազգային անվտանգության ծառայության 229 ծառայող: Որոշման համաձայն՝ առանց վիճակահանությանը մասնակցելու պետական նպատակային ծրագրում ընդգրկվելու առաջնահերթությունից օգտվել է 11 ծառայող: Վիճակահանությունն անցկացվել է 218 ծառայողի միջև, որի արդյունքում պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու իրավունք է ստացել ևս 29 ծառայող:

Согласно требованиям Постановления Правительства от 22 августа 2019 года N 1091-Н (далее - Постановление), 11 апреля сего года в Службе национальной безопасности была проведена жеребьевка для служащих, претендующих на кредитование в рамках целевой программы государственной поддержки на приобретение квартиры или жилого дома или строительство жилого дома сотрудниками органов национальной безопасности.
Для того, чтобы воспользоваться целевой программой государственной поддержки, в установленном порядке обратились 229 сотрудников Службы национальной безопасности. Согласно Постановлению, приоритетной возможностью для включения в государственную целевую программу без участия в жеребьевке воспользовались 11 служащих. Жеребьевка была проведена между 218 служащими, в результате чего право на участие в целевой программе государственной поддержки получили еще 29 служащих.