Կառավարության 2019 թվականի օգոստոսի 22-ի N 1091-Ն որոշման (այսուհետ՝ Որոշում) պահանջների համաձայն՝ սույն թվականի ապրիլի 11-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունում անցկացվել է ազգային անվտանգության մարմինների ծառայողների կողմից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերմանը կամ բնակելի տան կառուցմանը պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շրջանակներում վարկավորման հավակնող ծառայողների վիճակահանություն:
Պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու համար սահմանված կարգով դիմել է Ազգային անվտանգության ծառայության 229 ծառայող: Որոշման համաձայն՝ առանց վիճակահանությանը մասնակցելու պետական նպատակային ծրագրում ընդգրկվելու առաջնահերթությունից օգտվել է 11 ծառայող: Վիճակահանությունն անցկացվել է 218 ծառայողի միջև, որի արդյունքում պետական աջակցության նպատակային ծրագրից օգտվելու իրավունք է ստացել ևս 29 ծառայող:

According to the requirements of the Government Resolution No. 1091-N of August 22, 2019 (hereinafter referred to as the Resolution), on April 11, 2025, in the National Security Service a draw was held for officers of the national security bodies applying for a loan under the targeted state support program for the purchase of an apartment or a residential building or the construction of a residential building.
In order to take advantage of the targeted state support program, 229 officers of the National Security Service applied in accordance with the established procedure. According to the Resolution, 11 officers took advantage of the priority opportunity to be involved in the state target program without participating in the draw. The draw was held among 218 officers, as a result of which another 29 officers received the right to participate in the targeted state support program.