Առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է դատավոր
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումների կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ստացվել դատավորի կողմից իր լիազորությունների շրջանակներում անձի օգտին որոշակի գործողություններ կատարելու համար առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք պահանջելու մասին:
Իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների վերահսկողության ներքո կաշառքի գումարը հանցակից փաստաբանի միջոցով փոխանցվել է դատավորին, որից անմիջապես հետո ստացված գումարը վերջինիս մոտ հայտնաբերվել և վերցվել է:
Դատավորի կողմից առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, վերջինիս օժանդակելու և առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք տալու դեպքերի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով, 38-311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով և 312-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, որը նախաքննություն կատարելու համար ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն:
ՀՀ դատական օրենսգիրք ՀՀ սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածով սահմանված կարգով հանցանքը կատարելուց անմիջապես հետո բռնված դատավորը վերցվել է արգելանքի, որի մասին նշված հոդվածով սահմանված կարգով տեղեկացվել են Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահը և ՀՀ գլխավոր դատախազը:

Judge was arrested at the moment of taking particularly large amount of bribe
As a result of measures taken by the respective units of the National Security Service of RA data was received indicating the judge requested particularly large amount of bribe to take some actions, within the scope of his powers, in favor of a person.
As a result of operative-search measures, under the control of the officers of the National Security Service of RA , the amount of bribe was handed over to the judge through his accomplice, the lawyer, and immediately after that the received money was found and taken from him.
The Investigation Department of the National Security Service of Republic of Armenia, with respect to the cases of receiving particularly large amount of bribe by a judge, of assisting in receiving and giving a bribe of particularly large amount, has initiated a criminal case by features of the 4th clause of 2nd and 3rd parts of Article 311, 4th clause of 2nd and 3rd parts of Article 38-311and 3rd clause of 1st part of Article 312 of the Criminal Code of RA. For the preliminary investigation the criminal case was forwarded to the RA Special Investigation Service.
In the manner prescribed by Article 51 of the RA Constitutional Law “Judicial Code of RA”, the judge who was detained immediately after the crime was taken into custody, which was informed to the Head of the Supreme Judicial Council and the Prosecutor General of the Republic of Armenia.