«Ժամանակ» թերթի և 1in.am կայքի գլխավոր խմբագիր
Այսօր՝ մարտի 30-ին, «Ժամանակ» թերթում և 1in.am կայքում տպագրվել է ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանին վերագրվող հերթական ապատեղեկատվությունը, որը որևէ կապ չունի իրականության հետ և վնասում է Նոր Հայաստանի կերտման գործում այն դերակատարությանը, որն այսօր իրականացնում է Ազգային անվտանգության ծառայությունը:
Սույն թվականի մարտի 22-ին, լրագրողների հետ զրույցում Արթուր Վանեցյանը հայտարարել է, որ ինքն ու իր ընտանիքը երբևէ որևէ առնչություն չեն ունեցել և չեն ունենալու բենզինի ներկրման և նավթամթերքի շուկայի հետ: Ուստի մեզ համար անհասկանալի է ապատեղեկատվություն տարածելու Ձեր դրդապատճառները:
Սույնով հերքում ենք հիշատակված հրապարակման մեջ ներկայացված տեղեկատվությունն ամբողջությամբ և «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 8-րդ հոդվածի համաձայն պահանջում ենք հրապարակել հերքում:
Եվս մեկ անգամ հորդորում ենք ԱԱԾ գործունեության հետ որևէ կերպ առնչվող ցանկացած նյութ հրապարակելուց առաջ ճշտել նաև կառույցի պաշտոնական կարծիքն ու դիրքորոշումն այդ հարցում:

We Demand the Refutation of another Misinformation on Director of the NSS of RA in «Jamanak» Newspaper
30-03-2019
To the chief editor of «Jamanak» newspaper and 1in.am website
Astghik Sapeyan
Dear Mrs. Sapeyan,
Today, on March 30, another misinformation on Artur Vanetsyan, Director of the NSS of RA, was published in «Jamanak» newspaper and 1in.am website, which has nothing to do with the reality and is injurious to the role that is currently being undertaken by the National Security Service in creation of New Armenia.
On March 22, 2019 during his meeting with journalists Artur Vanetsyan stated that he and his family had never had any connection to the oil import and oil market. Therefore, your motives of disseminating misinformation are not clear to us.
Hereby, we refute the whole information presented in the said publication and according to Article 8 of RA Law «On Mass Media», we demand to publish the refutation.
Once again, we urge to clarify the official view and opinion of the structure as well before publishing any material that has any relation to the activities of the NSS of RA.