Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տնտեսական և կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել է պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հերթական դեպքը:
Ստացված օպերատիվ տվյալների իրացման արդյունքում ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության աշխատակազմի անասնաբուժության տեսչության պետը շահադիտական նպատակներով, իր պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելով, մի քանի հազար գլուխ ոչխար Կատար արտահանելու սերտիֆիկատներ տրամադրելուց հետո, առևտրային կազմակերպության ներկայացուցչից որպես կաշառք ստացել է խոշոր չափերով գումար, որի մի մասը՝ 2019 թվականի ապրիլին, մյուս մասը՝ մայիսի 7-ին: Կաշառքի փոխանցումն իրականացվել է ԱԱԾ աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, գումարի երկրորդ մասը ստանալու պահին կաշառք տվողն ու ստացողը բռնվել և բերման են ենթարկվել:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ համապատասխան հոդվածներով: Կաշառքի գումարը ստացած անձը ձերբակալվել է:

As a result of the operative-search measures conducted within the framework of the implementation of its functions to fight economic and corruption crimes, the National Security Service of the Republic of Armenia detected another incident of receiving a bribe in particularly large amount by a high-ranking official.
According to the preliminary data obtained as a result of the realization of the operative data, the Head of the Veterinary Inspection of the Staff of the State Service For Food Safety of the RA Ministry of Agriculture, for mercenary purposes, using his official position contrary to the interests of the service, having issued the certificates on export of several thousand sheep to Qatar, received large amount of money as a bribe from a representative of a commercial organization; he received part of it in April 2019, and the other part – on May 7.
The transfer of the bribe was carried out under the operational control of the NSS officers, at the moment of receiving the second part of the sum the bribe-giver and the bribe-taker were captured and brought to the NSS.
A criminal case on the given fact was instituted in the Investigation Department of the NSS of RA, according to the corresponding articles of the RA Criminal Code. The person who took the bribe was detained.