Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տնտեսական և կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտել է պաշտոնատար անձի կողմից խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հերթական դեպքը:
Ստացված օպերատիվ տվյալների իրացման արդյունքում ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության աշխատակազմի անասնաբուժության տեսչության պետը շահադիտական նպատակներով, իր պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելով, մի քանի հազար գլուխ ոչխար Կատար արտահանելու սերտիֆիկատներ տրամադրելուց հետո, առևտրային կազմակերպության ներկայացուցչից որպես կաշառք ստացել է խոշոր չափերով գումար, որի մի մասը՝ 2019 թվականի ապրիլին, մյուս մասը՝ մայիսի 7-ին: Կաշառքի փոխանցումն իրականացվել է ԱԱԾ աշխատակիցների օպերատիվ վերահսկողության ներքո, գումարի երկրորդ մասը ստանալու պահին կաշառք տվողն ու ստացողը բռնվել և բերման են ենթարկվել:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ համապատասխան հոդվածներով: Կաշառքի գումարը ստացած անձը ձերբակալվել է:

Служба национальной безопасности Республики Армения в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в рамках осуществления функций, направленных на борьбу с экономическими и коррупционными преступлениями, раскрыла очередной случай получения должностным лицом взятки в особо крупных размерах.
Согласно предварительным данным, полученным в результате реализации оперативных данных, начальник ветеринарной инспекции аппарата Государственной службы по безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Республики Армения, в корыстных целях, используя свое должностное положение вопреки интересам службы, после предоставления сертификатов на экспорт в Катар нескольких тысяч голов овец, потребовал в качестве взятки и получил от представителя коммерческой организации сумму денег в особо крупных размерах: часть суммы он получил в апреле 2019 года, а другую - 7 мая. Передача взятки была осуществлена под оперативным контролем сотрудников СНБ. В момент получения второй части суммы взяткодатель и взяткополучатель были задержаны и подвергнуты приводу.
По факту преступления в Следственном департаменте СНБ РА возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК РА. Лицо, получившее взятку, задержано.