Հայտնաբերվել է ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգի հեղինակը
2019 թվականի մայիսի 14-ին ժամը 14:10-ին ՀՀ ոստիկանության թեժ գծին ահազանգ էր ստացվել, որ ՀՀ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված:
ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ահաբեկչության մասին տրված ահազանգը կեղծ էր: Ահազանգը կատարվել էր ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն ՔԿՀ-ում կալանքի տակ պահվող՝ ավազակության, յուրացման և փաստաթղթերի կեղծման համար մեղադրվող անձի կողմից: ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ աշխատակիցների հետ համատեղ կատարված չնախատեսված խուզարկության արդյունքում կալանավորի խցում հայտնաբերվել են «wi-fi սարք, լիցքավորիչ և 5 բջջային հեռախոս, ինչպես նաև այն բջջային հեռախոսաքարտը, որով կատարվել է պայթուցիկի մասին կեղծ ահազանգը:

Обнаружен автор ложного сигнала о террористическом акте
14-го мая 2019г. в 14:10 на "горячую линию" Полиции РА поступил сигнал о том, что в 3-м корпусе Правительства РА заложено взрывное устройство.
В результате предпринятых безотлагательных оперативно-розыскных мероприятий со стороны сотрудников СНБ РА было установлено, что сигнал о террористическом акте был ложным. Сигнал поступил от лица, находящегося под арестом в УИУ "Нубарашен" МЮ РА по обвинению в разбое, присвоении и подделке документов. В результате незапланированного обыска, проведенного совместно с сотрудниками УИС МЮ РА, в камере заключенного были обнаружены “wi-fi” устройство, зарядник и 5 мобильных телефонов, а также SIM-карта, с которой поступил ложный сигнал о взрывном устройстве.