Մայիսի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին:
Ողջունելով դեսպանին՝ տնօրենը հույս է հայտնել, որ ավելի կամրապնդվի համակարգի և դեսպանության հետ համագործակցությունը՝ ի նպաստ երկու պետությունների և բարեկամ ժողովուրդների:
Դեսպան Թ. Էրլունը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ դեսպանությունը պատրաստ է սատարել Հայաստանին՝ ընթացիկ բարեփոխումների անցկացման, տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և օրենքի գերակայության հաստատման հարցերում: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև գործակցությունը՝ կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարում:
Ա. Վանեցյանն ու Թ. Էրլունը հանդիպման ավարտին նախանշել են փոխգործակցության հետագա ուղղությունները և հույս հայտնել, որ հանդիպումը նոր թափ կհաղորդի տարբեր հանցագործությունների դեմ համատեղ պայքարին:

On 27 May Director of the National Security Service of RA Artur Vanetsyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to RA H.E. Mr. Tian Erlong.
Having welcomed the Ambassador, Director expressed his hope that the cooperation between the Service and the Embassy would be strengthened for the benefit of the two countries and friendly peoples.
Ambassador T.Erlong thanked for the warm reception and noted that the Embassy was ready to support Armenia in the process of implementation of the current reforms, the fight against different crimes and establishment of the rule of law. During the meeting the cooperation in the fight against corruption and other global challenges was also discussed.
At the end of the meeting A.Vanetsyan and T.Erlong identified subsequent directions for cooperation and expressed their hope that the meeting would give new impetus to the joint fight against different crimes.