Մայիսի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին:
Ողջունելով դեսպանին՝ տնօրենը հույս է հայտնել, որ ավելի կամրապնդվի համակարգի և դեսպանության հետ համագործակցությունը՝ ի նպաստ երկու պետությունների և բարեկամ ժողովուրդների:
Դեսպան Թ. Էրլունը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ դեսպանությունը պատրաստ է սատարել Հայաստանին՝ ընթացիկ բարեփոխումների անցկացման, տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և օրենքի գերակայության հաստատման հարցերում: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև գործակցությունը՝ կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարում:
Ա. Վանեցյանն ու Թ. Էրլունը հանդիպման ավարտին նախանշել են փոխգործակցության հետագա ուղղությունները և հույս հայտնել, որ հանդիպումը նոր թափ կհաղորդի տարբեր հանցագործությունների դեմ համատեղ պայքարին:

27 мая с.г. директор Службы национальной безопасности РА Артур Ванецян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китайской Народной Республики в Республике Армения г-на Тьяна Эрлуна.
После слов приветствия директор выразил надежду, что еще более укрепится сотрудничество между службой и посольством во благо двух государств и дружеских народов.
Посол Т.Эрлун поблагодарил за теплый прием и отметил, что посольство готово способствовать Армении в проведении текущих реформ, борьбе с различными преступлениями и вопросе утверждения верховенства закона.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы сотрудничества двух стран в борьбе с коррупцией и другими глобальными вызовами.
В конце встречи А.Ванецян и Т.Эрлун наметили дальнейшие направления сотрудничества и выразили надежду, что встреча придаст новый импульс совместной борьбе с различными преступлениями.