Մայիսի 27-ին՝ ՌԴ սահմանապահի օրվա նախօրեին, Հայաստանի Հանրապետությունում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչությունում կայացավ հանդիսավոր ընդունելություն, որին ներկա էր նաև ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։ ՀՀ ԱԱԾ տնօրենը ողջույնի ու շնորհավորանքի խոսք ուղղեց ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության զինծառայողներին և շնորհակալություն հայտնեց Հայաստանի Հանրապետության սահմանն ամուր պահելու և ծառայությունը պատշաճ կատարելու համար։
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Վանեցյանի հրամանով ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության մի շարք աշխատակիցներ պարգևատրվեց մեդալներով՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանապահ զորքերի հետ սերտ համագործակցության, սահմանների անվտանգության ապահովման գործում ակտիվ մասնակցության, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնության սահմանապահ մարմինների ձևավորման 101-րդ տարեդարձի առթիվ:

Российские пограничники отметили профессиональный праздник
27 мая, накануне празднования Дня пограничника РФ, в Пограничном управлении ФСБ России в Республике Армения состоялся торжественный прием. В числе почетных гостей на торжественном мероприятии присутствовал также Директор Службы национальной безопасности Республики Армения Артур Ванецян. Поздравив военнослужащих Пограничной службы ФСБ России, Директор СНБ РА поблагодарил их за примерную службу и надежную охрану рубежей государственной границы Республики Армения.
За тесное сотрудничество с Пограничными войсками Службы национальной безопасности Республики Армения, активное участие в обеспечении безопасности границы, а также в связи с празднованием 101 – й годовщины образования пограничных органов России приказом Директора Службы национальной безопасности Республики Армения ряд сотрудников Пограничного управления ФСБ России в РА был награжден медалями.