ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի ունեցավ տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարեց ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը: Նիստին ներկա էին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները, կենտրոնական մարմնի և տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի, սահմանային անվտանգության ապահովման բարձրացման, հնարավոր դիվերսիոն ներթափանցումների նախականխման ու խափանման, ներքին անվտանգությանը, ՀՀ սահմանադրական կարգի պահպանմանը ու դրա սպառնալիքների չեզոքացմանը վերաբերող և հարակից այլ հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների, ելույթների ու քննարկումների արդյունքները՝ ԱԱԾ տնօրենն առանձին ոլորտներում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ տվեց խիստ գնահատականներ, իսկ որոշ ուղղություններով դրանց արդյունքները գնահատեց ոչ բավարար՝ ընդգծելով դրանց կատարելագործման և առավել բարձր նշաձող սահմանելու անհրաժեշտությունը:
Ա. Վանեցյանը կենտրոնական մարմնի և տարածքային առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ տվեց օպերատիվ իրավիճակի և միջազգային զարգացումների պարբերաբար վերլուծության, ծառայությունում նորագույն տեխնոլոգիաների ու մեթոդների ներդրման, այլ պետական մարմինների ու գործընկեր կազմակերպությունների հետ համագործակցության արդյունավետության բարձրացման, ինչպես նաև, ըստ անհրաժեշտության, օրենսդրական փոփոխությունների նախաձեռնությամբ հանդես գալու ուղղությամբ:

В Службе национальной безопасности РА прошло заседание Совета при Директоре
В Службе национальной безопасности РА прошло заседание Совета при Директоре под руководством Директора СНБ РА Артура Ванецяна. На заседании присутствовали заместители директора СНБ, руководители центрального аппарата и территориальных подразделений.
В ходе встречи обсуждались вопросы связанные с борьбой против международного терроризма, повышением обеспечения безопасности границ, предотвращением и пресечением возможных диверсионных проникновений, внутренней безопасностью, соблюдением конституционного строя РА и нейтрализацией угроз, а также другие смежные вопросы.
Подводя итоги докладов, выступлений и дискуссий относительно вопросов повестки дня заседания, Директор СНБ строго оценил проделанную работу в некоторых сферах, а результаты работ по некоторым направлениям оценил неудовлетворительно, подчеркнув необходимость их усовершенствования и установления более высокой планки.
А. Ванецян дал поручения руководителям центрального аппарата и отдельных территориальных подразделений проводить периодический анализ оперативной ситуации и международных развитий, внедрять новейшие технологии и методы в службе, а также повышать эффективность сотрудничества с другими государственными органами и партнерскими организациями, и, по мере необходимости, выступать с инициативой о законодательных изменениях.