ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի ունեցավ տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարեց ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը: Նիստին ներկա էին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները, կենտրոնական մարմնի և տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի, սահմանային անվտանգության ապահովման բարձրացման, հնարավոր դիվերսիոն ներթափանցումների նախականխման ու խափանման, ներքին անվտանգությանը, ՀՀ սահմանադրական կարգի պահպանմանը ու դրա սպառնալիքների չեզոքացմանը վերաբերող և հարակից այլ հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների, ելույթների ու քննարկումների արդյունքները՝ ԱԱԾ տնօրենն առանձին ոլորտներում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ տվեց խիստ գնահատականներ, իսկ որոշ ուղղություններով դրանց արդյունքները գնահատեց ոչ բավարար՝ ընդգծելով դրանց կատարելագործման և առավել բարձր նշաձող սահմանելու անհրաժեշտությունը:
Ա. Վանեցյանը կենտրոնական մարմնի և տարածքային առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ տվեց օպերատիվ իրավիճակի և միջազգային զարգացումների պարբերաբար վերլուծության, ծառայությունում նորագույն տեխնոլոգիաների ու մեթոդների ներդրման, այլ պետական մարմինների ու գործընկեր կազմակերպությունների հետ համագործակցության արդյունավետության բարձրացման, ինչպես նաև, ըստ անհրաժեշտության, օրենսդրական փոփոխությունների նախաձեռնությամբ հանդես գալու ուղղությամբ:

Session of Council Adjunct to Director Conducted in National Security Service of RA
In the National Security Service of RA, a session of the council adjunct to Director was held; the session was conducted by Director of NSS of RA Artur Vanetsyan. Deputies to Director, heads of the central authority and regional divisions of NSS were present at the session.
Issues concerning the fight against international terrorism, the enhancement of ensuring border security, the prevention and suppression of possible subversive infiltrations, the domestic security, the protection of constitutional order of RA and neutralization of the threats directed against it, as well as other related issues were discussed during the meeting.
Wrapping up the results of the reports on the issues of the agenda, of speeches and discussions, NSS Director strictly assessed the works conducted in separate areas. According to his assessment, the results of those works in some directions were unsatisfactory; Director emphasized that there was a necessity to improve them and to set a higher bar.
A.Vanetsyan gave instructions to heads of the central authority and separate regional divisions to regularly analyze operational situation and international developments, to implement innovative technologies and methods in the service, to increase the efficiency of cooperation with other state authorities and partner organizations, as well as, if necessary, to initiate legislative changes.