ՀՀ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայությունը նշեց կազմավորման 27-ամյակը
ՀՀ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայությունն այսօր նշեց իր կազմավորման 27-ամյակը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետ Գրիգորի Հայրապետովը, տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ ու աշխատակիցներ: ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իր շնորհավորական խոսքն ուղղեց ՊՊԾ աշխատակիցներին.
«Ցանկանում եմ ընդգծել պետական պահպանության ծառայության չափազանց կարևոր դերը մեր երկրի անվտանգության ապահովման գործում: Ծառայությունը կայացման լուրջ ճանապարհ է անցել, և լիահույս եմ, որ այդ ճանապարհը կշարունակվի ու կառույցն իր առջև կդնի համակարգի մակարդակը մշտապես և հետևողականորեն բարձրացնելու խնդիրը: Հաջողություններ եմ մաղթում Ձեզ հետագա ծառայության ընթացքում»:
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած ներդրումների համար, ՊՊԾ մի շարք աշխատակիցների՝ ի դեմս Գ. Հայրապետովի, պարգևատրեց կրծքանշաններով և պատվոգրերով:

The State Protection Service of the NSS of RA celebrated the 27th anniversary of its formation
Today the State Protection Service of the NSS of RA celebrated the 27th anniversary of its formation. The NSS Director Artur Vanetsyan, the head of the NSS State Protection Service Grigori Hayrapetov, heads and officers of various divisions took part in the ceremonial meeting. Director of the National Security Service of RA Artur Vanetsyan made a congratulatory speech to the SPS officers.
“I would like to emphasize the extremely important role of the State Protection Service in ensuring the security of our country. The Service has undergone a significant way, and I am full of hope that this way will be continued and the structure will be committed to constantly and consistently improve the level of the system. I wish you good luck in your subsequent service”.
The Director of the NSS Artur Vanetsyan, in the person of G.Hayrapetov, awarded a number of SPS officers with badges and certificates of honor for their contribution in safeguarding the security of Armenia.