ՀՀ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայությունը նշեց կազմավորման 27-ամյակը
ՀՀ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայությունն այսօր նշեց իր կազմավորման 27-ամյակը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետ Գրիգորի Հայրապետովը, տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ ու աշխատակիցներ: ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իր շնորհավորական խոսքն ուղղեց ՊՊԾ աշխատակիցներին.
«Ցանկանում եմ ընդգծել պետական պահպանության ծառայության չափազանց կարևոր դերը մեր երկրի անվտանգության ապահովման գործում: Ծառայությունը կայացման լուրջ ճանապարհ է անցել, և լիահույս եմ, որ այդ ճանապարհը կշարունակվի ու կառույցն իր առջև կդնի համակարգի մակարդակը մշտապես և հետևողականորեն բարձրացնելու խնդիրը: Հաջողություններ եմ մաղթում Ձեզ հետագա ծառայության ընթացքում»:
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած ներդրումների համար, ՊՊԾ մի շարք աշխատակիցների՝ ի դեմս Գ. Հայրապետովի, պարգևատրեց կրծքանշաններով և պատվոգրերով:

Служба государственной охраны СНБ РА отметила 27-летие со дня своего формирования
Сегодня Служба государственной охраны СНБ РА отметила 27-летие со дня своего формирования. На торжественной церемонии присутствовали Директор СНБ РА Артур Ванецян, начальник Службы государственной охраны СНБ Григорий Айрапетов, руководители и сотрудники разных подразделений. Директор СНБ РА Артур Ванецян направил свое поздравительное слово сотрудникам СГО.
“Хочу подчеркнуть крайне важную роль Службы государственной охраны в деле обеспечения безопасности нашей страны. Служба прошла серьезный путь в становлении, и я полон надежд, что этот путь будет продолжаться и структура поставит перед собой задачу постоянно и последовательно повышать уровень системы. Желаю Вам успехов в дальнейшей службе.”
За вклад в дело обеспечения безопасности РА, Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян наградил нагрудными знаками и почетными грамотами ряд сотрудников СГО в лице Г.Айрапетова.