ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի մարտածառայողական և օպերատիվ-ծառայողական գործունեության արդյունքները
2019թ․ երկրորդ եռամսյակում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումների կողմից կանխվել է ՀՀ պետական սահմանի խախտման 34 փորձ՝ 50 անձի մասնակցությամբ, բացահայտվել է սահմանային ռեժիմի խախտման 24 դեպք (45 անձ) և ՀՀ պետական սահմանի անցման կետի ռեժիմի խախտման 4 դեպք (5 անձ)։
Նշված ժամանակահատվածում պետական սահմանի անցման կետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանության ստորաբաժանումներ են հանձնվել հետախուզման մեջ գտնվող 545 անձ, ինչպես նաև տարբեր վարչական իրավախախտումներ կատարած, ընդհանուր թվով 4804 անձ, ովքեր ՀՀ ոստիկանության կողմից ենթարկվել են վարչական պատասխանատվության։

Результаты служебно-боевой и оперативно-служебной деятельности Пограничных войск СНБ РА
За второй квартал 2019 г. подразделениями Пограничных войск СНБ РА предотвращены 34 случая нарушения государственной границы РА с участием 50-и лиц, выявлены 24 случая нарушения пограничного режима (45 лиц) и 4 случая нарушения режима пунктов пропуска государственной границы РА (5 лиц).
За указанный промежуток времени в пунктах пропуска государственной границы выявлены и в установленном порядке переданы подразделениям Полиции РА 545 лиц, находящихся в розыске, а также 4804 лица, совершивших различные административные правонарушения, которые привлечены к административной ответственности Полицией РА.