Արթուր Վանեցյանը մասնակցել է ապագա կուրսանտների երդման արարողությանը
ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների թանգարանում տեղի ունեցավ ս.թ. սեպտեմբերից ՌԴ ռազմաուսումնական հաստատություններում սովորելու մեկնող, ԱԱԾ ընդունված զինծառայողների երդման հանդիսավոր արարողությունը: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն, գեներալ-մայոր Արթուր Վանեցյանը, ԱԱԾ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և զինծառայողների հարազատները:
ԱԱԾ տնօրենը, շնորհավորելով զինծառայողներին՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների մեծ բանակը համալրելու կապակցությամբ, հիշեցրեց նրանց Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ապահովմանն ուղղված ԱԱԾ աշխատակցի պատվաբեր և պատասխանատու ծառայության մասին:
Ա.Վանեցյանն իր խոսքում շնորհակալություն հայտնեց նաև զինծառայողների ծնողներին՝ Հայրենիքի արժանի զավակներ դաստիարակելու համար:

Artur Vanetsyan Participated in the Oath Ceremony of Soon-to-Be Cadets
In the museum of the RA national security bodies, the solemn oath ceremony of servicemen departing to study from September 2019 in the RF military educational institutions and admitted to NSS took place. Director of the NSS of RA Major General Artur Vanetsyan, NSS high-ranking officials and the servicemen’s relatives were present to the event.
The NSS Director, having congratulated the servicemen on the occasion of reinforcing the big army of officers of the RA National Security Service, reminded them about the NSS officer’s honorable and responsible service aimed at ensuring the security of the Republic of Armenia.
In his speech, A. Vanetsyan thanked as well the parents of the servicemen for having brought up worthy children of their Motherland.