ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր։
Ողջունելով դեսպանին՝ Ա․ Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թ. Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян принял чрезвычайного и полномочного посла Китайской народной республики в РА Е.П. господина Тяна Эрлуна. Целью встречи было обсуждение вопросов сотрудничества и обмена опытом между органами безопасности двух дружественных государств.
Приветствуя посла, А.Ванецян отметил, что Китай является дружественным и партнерским государством, с которым отношения Армении находятся на высоком уровне. Он выразил надежду, что сотрудничество между Арменией и Китаем в сфере борьбы с терроризмом еще больше укрепится во благо двух дружественных народов.
Выражая благодарность за теплый прием, посол Т.Эрлун отметил, что посольство всегда готово оказывать содействие Армении в сфере борьбы с различными преступлениями и в вопросах реализации текущих реформ.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, касающиеся переподготовки кадров, сотрудничества в сферах борьбы с коррупцией и другими глобальными вызовами.