ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր։
Ողջունելով դեսպանին՝ Ա․ Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թ. Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Director of the National Security Service of RA Artur Vanetsyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to RA H.E. Mr. Tian Erlong. The purpose of the meeting was to discuss the issues related to the partnership and exchange of experience between security agencies of the two friendly states.
Having welcomed the Ambassador, A.Vanetsyan pointed out that China is a friendly and partner country and the relations of Armenia with China are on a high level. The Director expressed hope that the cooperation between Armenia and China in the fight against terrorism would be strengthened for the benefit of the two friendly peoples.
Expressing appreciation for the warm reception, Ambassador T.Erlong noted that the Embassy always stands ready to assist Armenia in the matters of the fight against different crimes and the implementation of current reforms.
During the meeting issues related to staff training, cooperation in the fight against corruption and other global challenges were also discussed.