ԱԱԾ-ն հայտնաբերել է ահաբեկչության կատարման համար հետախուզման մեջ գտնվող Հնդկաստանի 2 քաղաքացու
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հանցավորության և միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին ուղղված իր գործառույթների իրականացման շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյից ստացված տեղեկությունների հիման վրա ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերել է ահաբեկչության կատարման համար հետախուզման մեջ գտնվող Հնդկաստանի 2 քաղաքացու:
Մասնավորապես, 2019թ. օգոստոսի 8-ին նշված անձինք Ստամբուլ-Երևան չվերթով ժամանել են Երևան: Նույն օրը՝ Ինտերպոլի միջազգային հետախուզման հայտը ստանալուց ժամեր անց, ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Հնդկաստանի վերոնշյալ քաղաքացիներից մեկը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել: Պարզվել է, որ վերջինս մի շարք ծանր հանցագործություններ (այդ թվում` ահաբեկչություն, սպանություններ) կատարելու համար մեղադրվում է Հնդկաստանի քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով: Նրա ուղեկիցը, ով Հնդկաստանի իրավապահ մարմինների կողմից նույնպես հետախուզվում է ահաբեկչության, սպանության և այլ հանցագործությունների կատարման համար, օգոստոսի 14-ին ևս հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել Բագրատաշենի սահմանային անցակետը հատելու փորձ կատարելիս:

СНБ РА обнаружила находящихся в розыске двух граждан Индии, обвиняемых в терроризме
Служба национальной безопасности Республики Армения в рамках осуществления своих функций, направленных на борьбу с преступностью и международным терроризмом, в результате оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых на основе информации, полученной из Национального центрального бюро Интерпола Полиции РА, задержала находящихся в розыске двух граждан Индии, обвиняемых в терроризме.
В частности, 8 августа 2019г. указанные лица рейсом Ереван-Стамбул прибыли в Ереван. В тот же день, спустя несколько часов после получения заявки Интерпола на международный розыск, один из вышеупомянутых граждан Индии был обнаружен и подвергнут приводу в результате предпринятых сотрудниками СНБ РА оперативно-розыскных мероприятий. Выяснилось, что он обвиняется по разным статьям Уголовного кодекса Индии в совершении ряда тяжких преступлений (в том числе терроризм, убийство). Его спутник, который также разыскивается правоохранительными органами Индии за совершение тяжких преступлений (терроризм, убийство и др.), 14 августа был также обнаружен и задержан при попытке пересечения пограничного пункта в Баграташене.