ԱԱԾ տնօրենը մասնակցել է ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքին
Օգոստոսի 27-ին մեկնարկեց ՀՀ ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների՝ «Արժեքներ գործողության մեջ. Հայաստանի շահերը փոփոխվող աշխարհում» խորագրով ամենամյա համաժողովը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ ազգային անվտանգության տնօրեն Ա. Վանեցյանը, ԱԳ նախարար Զ. Մնացականյանը, տարբեր երկրներում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպաններ, դիվանագիտական ներկայացուցչությունների աշխատակիցներ և այլք:
«Հայաստանի անվտանգության մարտահրավերներն աշխարհաքաղաքական վերափոխումների հոլովույթում» թեմատիկ քննարկման ժամանակ հնչեցրած ելույթում Ա. Վանեցյանը ներկայացրեց տարածաշրջանային զարգացումների և աշխարհաքաղաքական բազմաբնույթ գործոնների ազդեցության համատեքստում Հայաստանի անվտանգային մարտահրավերները և դրանց դեմ պայքարի տեսլականը: ԱԱԾ տնօրենն ընդգծեց, որ այս առումով շատ կարևոր է ՀՀ պետական բոլոր գերատեսչությունների համակարգված ու փոխլրացնող գործակցությունը.
«ԱԱԾ և ԱԳՆ աշխատանքը, յուրաքանչյուր կառույցին բնորոշ առանձնահատկություններով հանդերձ, կոչված է մեկ ընդհանուր գերակա նպատակի, այն է՝ նպաստել պետության առջև ծառացած խնդիրների համակարգված լուծմանը». – նշեց Ա. Վանեցյանը:
Համաժողովն իր աշխատանքները կշարունակի մինչև սեպտեմբերի 3-ը: Այս ընթացքում հանդիպումներ և քննարկումներ կծավալվեն Ազգային ժողովում, Գյումրիիում ու Արցախում:

NSS Director attended the Meeting of Heads of Diplomatic Missions in RA
On 27August, the annual conference of the central office of the RA Foreign Ministry and the heads of RA diplomatic missions in foreign countries entitled “Values in Action: Interests of Armenia in the Changing World” was launched.
The event was attended by the Director of National Security Service of RA A. Vanetsyan, Minister of Foreign Affairs Z.Mnatsakanyan, Ambassadors Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to different countries, officials of diplomatic missions and others.
In his speech during "The challenges of Armenia's security in the discourse on geopolitical transformations" panel discussion A.Vanetsyan reported on security challenges of Armenia within the context of the impact of regional developments and various geopolitical factors and the vision for combating them. The NSS Director emphasized that in this regard, the coordinated and complementary cooperation of all the RA state agencies is very important.
"The work of the NSS and the MFA, along with the peculiarities of each structure, is called for one common primary goal, that is, to contribute to the coordinated solution of the challenges faced by the State."- noted A.Vanetsyan.
The conference will continue its work till 3 September. In this period meetings and discussions will be held in the National Assembly, Gyumri and Artsakh.