Օգոստոսի 29-ին Երևանում ՀՀ ԱԱԾ կողմից, ԱՊՀ հակաահաբեկչական կենտրոնի համակարգմամբ կազմակերպվել և անցկացվել է համատեղ հրամանատարաշտաբային վարժանք, որին մասնակցել են Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոլդովայի, Տաջիկստանի, Ուզբեկստանի հատուկ ծառայությունների և անվտանգության մարմինների ներկայացուցիչները: Միջոցառումն անցկացվում է ս. թ. սեպտեմբերի 25-26-ին Հայաստանում կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների իրավասու մարմինների «Արարատ-Անտիտեռոր 2019» համատեղ հակաահաբեկչական զորավարժության նախապատրաստման շրջանակներում:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են նաև վառելիքաէներգետիկ համալիրի օբյեկտների հակաահաբեկչական պաշտպանվածությանն առնչվող հարցեր:

В Ереване начались подготовительные работы учения “Арарат-Антитеррор-2019”
29 августа в г. Ереване Службой национальной безопасности РА при координирующей роли Антитеррористического Центра СНГ, была организована и проведена Совместная командно-штабная тренировка, в которой приняли участие представители специальных служб и органов безопасности Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Молдова, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Республики Узбекистан. Мероприятие проводится в рамках подготовки совместного антитеррористического учения компетентных органов государств-участников СНГ "Арарат-Антеритор-2019", которое состоится в Армении 25-26 сентября.
В ходе мероприятия также были обсуждены вопросы, касающиеся антитеррористической защищенности объектов топливно-энергетического комплекса.