ԱԱԾ տնօրենը մասնակցել է ՀՀ ԱԻՆ աշխատակցի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը մասնակցեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության շարահրապարակում ԱԻՆ աշխատակցի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
ՀՀ ԱԻՆ փողային նվագախումբն ազդարարեց «Հանդիսավոր երթի» սկիզբը, և շքերթի մասնակիցները դուրս եկան շարահրապարակ: Հրապարակով անցան ԱԻՆ ՓԾ տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցների շարասյուները:
Ողջույնի և շնորհավորանքի խոսքով հանդես եկան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը և այլք:
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանն իր շնորհավորական ուղերձում նշեց, որ փրկարարի օրը լավագույն առիթն է՝ արտահայտելու խոր երախտագիտություն այն բարդ աշխատանքի համար, որը չափվում է կանխված ողբերգություններով և փրկված մարդկային կյանքերով.
«Ձեր աշխատանքի հիմնական բաղկացուցիչ մաս կազմող օպերատիվ արձագանքն ու արդյունավետ օգնության ցուցաբերումը դուք կատարում եք մեծ նվիրումով։ Փոխանցում եմ ձեզ իմ բարեմաղթանքները և առաջարկում աջակցություն ձեր ջանքերին՝ համատեղ ուժերով լուծելու ԱԻՆ ծառայության առջև ծառացած խնդիրները՝ ի նպաստ մեր երկրի և ժողովրդի», - ասաց Ա. Վանեցյանը։
ՀՀ ԱԱԾ և ԱԻՆ միջև համագործակցության ամրապնդման, համատեղ միջոցառումների անցկացման գործում ունեցած ներդրումների համար և մասնագիտական օրվա կապակցությամբ Ա. Վանեցյանը «Մարտական համագործակցության համար» մեդալով պարգևատրեց ԱԻ նախարար Ֆ. Ցոլակյանին: ԱԱԾ տնօրենի կողմից ԱԻՆ ՓԾ 3 բարձրաստիճան սպաներ ևս պարգևատրվեցին մեդալներով ու կրծքանշանով:

Директор СНБ принял участие в мероприятии, посвященном Дню сотрудника МЧС РА
4 сентября Директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню сотрудника МЧС, которое состоялось на плацу Министерства по чрезвычайным ситуациям РА. На торжественной церемонии присутствовали премьер-министр РА Никол Пашинян и другие высокопоставленные должностные лица.
Духовой оркестр МЧС РА возвестил начало “Торжественного марша”, и участники парада вышли на плац. По площади прошлись колонны сотрудников различных подразделений Спасательной службы МЧС.
С приветственным словом и поздравлениями выступили Премьер-министр РА Никол Пашинян, Министр по чрезвычайным ситуациям РА Феликс Цолакян и другие.
В своем поздравительном послании Директор СНБ Артур Ванецян отметил, что день спасателя - лучший повод выразить глубокую признательность за ту сложную работу, которая измеряется предотвращенными трагедиями и спасенными человеческими жизнями:
“Вы с большой преданностью осуществляете оперативное реагирование и оказание эффективной помощи, которые являются основной составляющей частью вашей работы. Передаю вам свои пожелания и предлагаю содействие вашим усилиям в решении совместными силами стоящих перед службой МЧС задач во благо нашей страны и народа”, - сказал А.Ванецян.
За вклад, имеющийся в деле укрепления сотрудничества между СНБ и МЧС РА, проведения совместных мероприятий и по случаю профессионального праздника А.Ванецян наградил Министра по чрезвычайным ситуациям Ф.Цолакяна медалью “За боевое сотрудничество”. Директор СНБ также наградил 3 высокопоставленных офицеров медалями и нагрудным знаком.