ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության պատվարժա՛ն զինծառայողներ,
Հայտնում եմ ձեզ, որ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից հրաժարականի դիմում ներկայացնելու որոշում եմ կայացրել։ Նման որոշումն ստեղծված իրավիճակում և գալիքի համատեքստում համարում եմ Հայաստանի Հանրապետությանը և իմ ժողովրդին ծառայելու ամենանախընտրելի և ամենահիմնավորված տարբերակը։
Այս որոշումը ես կայացրել եմ նույնքան վստահ, որքան այն մեկը, երբ մեր երկրի համար բախտորոշ փուլում համաձայնվեցի ստանձնել Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնը։ Մեկուկես տարվա իմ գործունեությունը միշտ բոլորիդ աչքի առջև է եղել, և ամեն քայլ արել եմ մեկ սկզբունքով` Հայրենիքն ու սպայի պատիվը վեր են ամեն ինչից:
Պետականաշինությունն իր տրամաբանությունն ունի` որոշումների տարերայնությունը, գործողությունների հախուռնությունը, առաջնայինը երկրորդականից, իսկ անցողիկը մնայունից չտարբերելու գործելաոճն այն ճանապարհը չէ, որը տանում է դեպի նպատակների իրականացում։ Այն ընդհանուր ոչինչ չունի սպայի արժանապատվության հետ. սպայի ուսադիրն ու զարգացումների նման ընթացքն անհամատեղելի են։ Իմ հրաժարականը թող լինի «Կանգ ա՛ռ»-ի սթափեցնող քայլ, մնացած բոլոր տարբերակներում կհաղթանակի հայրենիքի հանդեպ պարտքը:

Honorable servicemen of the National Security Service of RA,
I inform you that I made a decision to file resignation from the office of Director of the National Security Service of RA. Within the context of the current and upcoming situation I consider such a decision to be the most preferable and the most substantiated option to serve the Republic of Armenia and my people.
I made this decision with the same confidence as the one when, at the fateful stage for our country, I agreed to assume the office of Director of the National Security Service. My activity of 1,5 years has always been in front of you all, and I have taken every step with one principle – Motherland and the honor of the officer are above everything.
The building of statehood has its logic: the spontaneity of decisions, indiscriminateness of actions, modus operandi not to differentiate between the main from the secondary and the temporary from the eternal is not the way that leads to implementation of goals. It has nothing in common with the dignity of the officer: Shoulder straps of the officer and such developments are incompatible. Let my resignation be a “Stop!” sobering step, in all other options the duty towards the Motherland will win.