Ձերբակալվել է ՀՀ ԱՆ «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետը
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները ձեռնարկված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել են կաշառք ստանալու և տալու դեպք:
Մասնավորապես, ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կաշառք ստանալու կասկածանքով բերման են ենթարկվել և ձերբակալվել ՀՀ արդարադատության նախարարության «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետն ու ևս 2 անձ:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում հանցագործությանը մասնակից այլ անձանց շրջանակը բացահայտելու ուղղությամբ:

Задержан начальник уголовно-исполнительного учреждения МЮ РА «Кош»
Сотрудники Службы национальной безопасности Республики Армения в результате предпринятых широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий раскрыли случай получения и дачи взятки.
В частности, в рамках возбужденного в Следственном департаменте СНБ РА уголовного дела по подозрению в получении взятки были подвергнуты приводу и задержаны начальник уголовно-исполнительного учреждения «Кош» Министерства юстиции РА и еще 2 лиц.
Предварительное следствие по факту очевидного преступления продолжается, предпринимаются меры по выявлению круга других лиц, причастных к преступлению.