Ձերբակալվել է ՀՀ ԱՆ «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետը
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցները ձեռնարկված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել են կաշառք ստանալու և տալու դեպք:
Մասնավորապես, ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կաշառք ստանալու կասկածանքով բերման են ենթարկվել և ձերբակալվել ՀՀ արդարադատության նախարարության «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի պետն ու ևս 2 անձ:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում հանցագործությանը մասնակից այլ անձանց շրջանակը բացահայտելու ուղղությամբ:

Head of “Kosh” Penitentiary Institution of RA MOJ was Detained
Officers of the National Security Service of the Republic of Armenia, as a result of undertaken large-scale operational and search measures and investigation activities, detected a case of receiving and giving a bribe.
In particular, within the framework of the criminal case initiated in the Investigation Department of RA NSS, the head of “Kosh” Penitentiary Institution of the Ministry of Justice of RA and two other persons were brought in and detained on suspicion of receiving a bribe.
The preliminary investigation on the fact of the apparent crime goes on; measures are being taken to detect the circle of people involved in the crime.