ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանը մասնակցեց ՀՀ քննչական կոմիտեի կազմավորման 5-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
Քննչական կոմիտեի ծառայողի օրվա կապակցությամբ Է. Մարտիրոսյանն իր շնորհավորական ուղերձն է փոխանցել ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ, արդարադատության երրորդ դասի խորհրդական Հայկ Գրիգորյանին, որում, մասնավորապես նշված է, որ անցած հինգ տարիները Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի համար եղել են հիմնադրման և կայացման դժվարին, բայց վերելքի տարիներ:
«Գաղտնիք չէ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեն աշխատում է բացառիկ ծանրաբեռնվածության պայմաններում, միևնույն ժամանակ բարելավում է իր աշխատանքը Հայաստանում տեղի ունեցող դրական ու արմատական փոփոխություններին համընթաց: Թույլ տվեք հավաստիացնել, որ այսուհետ ևս ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը պատրաստ է ՀՀ քննչական կոմիտեի հետ ամենասերտ համագործակցության՝ ի շահ հանցավորության դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացման»,- նշված է Էդուարդ Մարտիրոսյանի շնորհավորական ուղերձում:
Ծառայողական պարտականությունները բարեխիղճ կատարելու համար Էդուարդ Մարտիրոսյանի հրամանով ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն ու նրա տեղակալ Արսեն Այվազյանը պարգևատրվել են «Մարտական համագործակցության համար» մեդալներով, 10 ծառայող՝ պատվոգրերով և մեկ «Անվտանգության մարմինների 100-ամյակ»-ի հոբելյանական մեդալով:

Эдуард Мартиросян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 5-летию со дня формирования Следственного комитета РА
09-10-2019
Временно исполняющий обязанности Директора службы национальной безопасности РА Эдуард Мартиросян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 5-летию со дня формирования Следственного комитета РА.
На торжественной церемонии присутствовали премьер-министр РА Никол Пашинян и другие высокопоставленные должностные лица.
По случаю Дня служащего Следственного комитета Э.Мартиросян передал поздравительное послание председателю Следственного комитета РА, советнику юстиции третьего класса Айку Григоряну, в котором, в частности, отмечается, что пройденные пять лет для Следственного комитета Республики Армения были трудными в деле формирования и становления, однако это были годы подъема.
“Не секрет, что Следственный комитет РА работает в исключительно напряженных условиях, в то же время улучшает свою работу одновременно с положительными и радикальными изменениями, происходящими в Армении. Позвольте заверить вас, что отныне Служба национальной безопасности РА также готова к тесному сотрудничеству со Следственным комитетом РА, по повышению эффективности борьбы с преступностью”, - отмечается в поздравительном послании Эдуарда Мартиросяна.
Приказом Эдуарда Мартиросяна, за добросовестное выполнение служебных обязанностей председатель Следственного комитета РА Айк Григорян и его заместитель Арсен Айвязян награждены медалями “За боевое сотрудничество”, а 10 служащих – грамотами и одной юбилейной медалью “100-летие органов безопасности”.