2019 թվականի հոկտեմբերի 3-ին «Ժամանակ» թերթում և «1in.am» կայքում տպագրված՝ «Քրգործը «ջրվել է» Մաշադյանի մտերիմ՝ Տրամվի պարկի Գոջիի տղայի միջամտությամբ» վերտառությամբ, չճշտված և ըստ էության ապատեղեկատվություն պարունակող հոդվածի կապակցությամբ, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հարկ է համարում իրազեկել, որ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ ձեռք բերված թույլատրելի և հավաստի ապացույցների համակցությամբ կաշառք տված ընկերության տնօրենը և կաշառք ստացող պաշտոնատար անձը ձերբակալվել են, որպես կասկածյալ հարցաքննվելիս տվել են խոստովանական ցուցմունքներ, որոնք հետագայում պնդել են նաև առերես հարցաքննության ընթացքում:
Կատարած առերևույթ հանցավոր արարքների համար վերջիններիս, ինչպես նաև կաշառքի միջնորդին ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով առաջադրվել են մեղադրանքներ, իսկ որպես խափանման միջոց, հաշվի առնելով դրսևորված վարքագիծը և ընտանեական դրությունը, կիրառվել է չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է, նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ՝ տնտեսվարող սուբյեկտի կողմից սպառողներին խաբելու հանգամանքը և պետությանը պատճառված վնասը հստակ հաշվարկելու համար, իսկ դատավարության որևէ մասնակցի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին որոշում չի կայացվել։
Ազգային անվտանգության ծառայությունը, հավատարիմ լինելով հասարակության առջև հնարավորինս բաց և թափանցիկ լինելու սկզբունքին, հորդորում է՝ նրա գործունեության վերաբերյալ նյութեր հրապարակելիս, օգտվել պաշտոնական աղբյուրից՝ ստացված տեղեկությունների արժանահավատությունը ճշտելու համար։

В связи с публикацией 3 октября 2019 года в газете “Жаманак” и на веб-сайте “1in.am” под заголовком непроверенной и, по сути, содержащей дезинформацию статьи “Уголовное дело “замято” вследствие вмешательств близкого Машадяну человека - сына “Трамви парки Годжи””, Служба национальной безопасности РА считает необходимым сообщить, что, по совокупности допустимых и достоверных доказательств, полученных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному Следственным департаментом СНБ РА, директор компании, давший взятку, и должностное лицо, получившее взятку, были задержаны. Во время допроса в качестве подозреваемых дали признательные показания, на которых настаивали позже во время очной ставки.
За совершение очевидных преступных деяний, указанным лицам, а также посреднику во взяточничестве были предъявлены обвинения по соответствующим статьям Уголовного кодекса РА, а в качестве меры пресечения, приняв во внимание поведение и семейное положение, была применена подписка о невыезде.
Предварительное следствие по уголовному делу продолжается, назначен ряд экспертиз для выяснения обстоятельств обмана потребителей со стороны хозяйствующего субъекта и для точного подсчета ущерба, причиненного государству. О прекращении уголовного преследования в отношении любого участника судебного разбирательства не было принято никакого решения.
Служба национальной безопасности, будучи преданной принципам прозрачности и открытости перед обществом, призывает, публикуя материалы о ее деятельности использовать официальный источник для проверки достоверности полученной информации.