«Ժողովրդական հեղափոխությամբ ծնունդ առնող նոր Հայաստանը ենթադրում է քրեակատարողական ծառայության նոր որակ, ժողովրդավարական ու իրավական ավելի բարձր մակարդակ». Է.Մարտիրոսյան
21-10-2019
Հոկտեմբերի 21-ին, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Մելքոնյանը մասնակցել է քրակատարողական ծառայողի մասնագիտական տոնին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը: Ս.Մելքոնյանը ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանի անունից հանդես է եկել շնորհավորական խոսքով և հանձնել գերատեսչական պարգևներ:
Էդուարդ Մարտիրոսյանի հրամանագրերով ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ, արդարադատության գեներալ-մայոր Ա.Ս. Գոյունյանը և ծառայության պետի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Վ.Լ. Պապոյանը պարգևատրվել են «ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած ներդրումների համար» կրծքանշանով, քրեակատարողական ծառայության պետի տեղակալ, արդարադատության գնդապետ Վ.Ս. Ծաղիկյանը և «Սևան» ՔԿՀ պետ, արդարադատության գնդապետ Գ.Ժ. Հովհաննիսյանը` «Անվտանգության մարմինների 100-ամյակ» հոբելյանական մեդալով, իսկ քրեակատարողական ծառայության կենցաղային ապահովման բաժնի պետի տեղակալի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վ.Լ. Գիշյանն ու հատուկ նշանակության բաժնի պետի տեղակալ, արդարադատության մայոր Կ.Հ. Աղաջանյանը՝ «ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում դրական ձեռքբերումների համար» պատվոգրերով։

''The new Armenia born from the people's Revolution assumes a new quality of Penitentiary service, a higher democratic and judiciary level.'' E.Martirosyan
21-10-2019
On October 21 the Deputy Director of the National Security Service of RA Lieutenant-General Stepan Melqonyan took part in the jubilee event dedicated to the professional holiday of the penitentiary servant. On the behalf of the temporary acting Director Colonel Eduard Martirosyan, S.Melqonyan congratulated and gave departmental rewards.
By the decree of Eduard Martirosyan the Head of the Penitentiary service of the Ministry of Justice Major-General A.S. Goyunyan and Deputy Chief Colonel of Justice V.L. Papoyan “For the investments in the ensuring of the security of RA” badge, Deputy Chief of the Penitentiary Service Colonel of Justice V.S. Tsakhikyan and Colonel of Justice of “Sevan” Penitentiary Institution G.J. Hovhannisyan for “100th anniversary of security services” jubilee medal and temporary acting Deputy Chief of Household Services Department V.L.Gishyan and the Head of the Special Purpose Divison Major of Justice K.H. Aghajanyan ''For positive achievements in the ensuring of the security of RA'' certificates have been awarded.