Կայացել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների անվտանգության մարմինների ղեկավարների խորհրդի 47-րդ նիստը
Ուզբեկստանի Տաշքենդ քաղաքում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրեն, բանակի գեներալ Ա. Բորտնիկովի նախագահությամբ կայացել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների՝ Անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի (ԱՄՂԽ) հերթական՝ 47-րդ նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Է․ Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների գործունեության հակազդմանը, անդրազգային կազմակերպված հանցավորության սպառնալիքների գնահատմանը, հակաօրինական նպատակներով կրիպտոարժույթների օգտագործմանը, միջազգային տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգության ապահովմանը, ահաբեկչական սպառնալիքներից կրիտիկական կարևոր օբյեկտների պաշտպանության կազմակերպմանը վերաբերող և այլ հարցեր։
Նիստի ավարտին ԱՊՀ մասնակից պետությունների Անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների կողմից ստորագրվել են օրակարգի հարցերին վերաբերող փաստաթղթեր։

47th Meeting of Council of Heads of Security Agencies of CIS Member-States Was Held
Under the chairmanship of Director of the Federal Security Service of RF General of the Army A. Bortnikov, the 47th regular meeting of the Council of Heads of Security and Intelligence Agencies of the CIS member-states took place in Tashkent, Uzbekistan; the delegation of the National Security Service of RA, headed by Interim Director of the NSS of RA colonel E. Martirosyan, participated in it.
Issues related to countering the activities of international terrorist groups, assessment of the threats of transnational organized crime, use of cryptocurrencies for illegal purposes, ensuring the security of international transport communication, organization of the protection of critical infrastructures from the threats of terrorism, and other issues were discussed during the meeting.
At the end of the meeting documents related to the issues of the agenda were signed by the heads of security and intelligence agencies of the CIS member-states.