Կայացել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների անվտանգության մարմինների ղեկավարների խորհրդի 47-րդ նիստը
Ուզբեկստանի Տաշքենդ քաղաքում ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրեն, բանակի գեներալ Ա. Բորտնիկովի նախագահությամբ կայացել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների՝ Անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների խորհրդի (ԱՄՂԽ) հերթական՝ 47-րդ նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Է․ Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների գործունեության հակազդմանը, անդրազգային կազմակերպված հանցավորության սպառնալիքների գնահատմանը, հակաօրինական նպատակներով կրիպտոարժույթների օգտագործմանը, միջազգային տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգության ապահովմանը, ահաբեկչական սպառնալիքներից կրիտիկական կարևոր օբյեկտների պաշտպանության կազմակերպմանը վերաբերող և այլ հարցեր։
Նիստի ավարտին ԱՊՀ մասնակից պետությունների Անվտանգության մարմինների և հատուկ ծառայությունների ղեկավարների կողմից ստորագրվել են օրակարգի հարցերին վերաբերող փաստաթղթեր։

Состоялось 47-ое заседание Совета руководителей органов безопасности государств-участников СНГ
В городе Ташкент (Узбекистан) под председательством Директора федеральной службы безопасности РФ генерала армии А. Бортникова состоялось очередное 47-ое заседание Совета руководителей органов безопасности и специальных служб государств-участников СНГ (СОРБ), в котором приняла участие делегация Службы национальной безопасности РА во главе с временно исполняющим обязанности Директора СНБ РА полковником Э.Мартиросяном.
В ходе заседания обсуждались вопросы, касающиеся противодействия деятельности международных террористических организаций, оценки угроз транснациональной организованной преступности, использования криптовалют в незаконных целях, обеспечения безопасности международных транспортных коммуникаций, организации защиты критически важных объектов от террористических угроз и др.
В конце заседания руководителями Совета безопасности и специальных служб государств-участников СНГ были подписаны документы относительно вопросов повестки дня.