ՀՀ ԱԱԾ-ում ապօրինի որդեգրման դեպքերով հարուցված քրեական գործը փոխանցվել է ՀՀ քննչական կոմիտե
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն արդեն իսկ հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որ բացահայտել է ՀՀ օրենսդրության կոպիտ խախտմամբ բազմաթիվ երեխաների որդեգրման դեպքեր, ինչի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով:
Հաշվի առնելով նշված առերևույթ հանցագործության և ընթացող նախաքննության հանդեպ հանրության հետաքրքրությունը՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հարկ է համարում հայտնել, որ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում ս.թ. հոկտեմբերի 26-ին հարուցված վերոհիշյալ գործը, քրեադատավարական նորմերի խստիվ պահպանմամբ, ՀՀ գլխավոր դատախազության միջոցով ս.թ. նոյեմբերի 12-ին փոխանցվել է ՀՀ քննչական կոմիտե՝ ըստ քննչական ենթակայության նախաքննությունը շարունակելու համար։

Уголовное дело, возбужденное в СНБ РА по случаям незаконного усыновления, передано в Следственный комитет РА
Служба национальной безопасности РА уже выступила с официальным сообщением, что раскрыла случаи усыновления с грубым нарушением законодательства РА многочисленных детей, в связи с чем в Следственном департаменте СНБ РА было возбуждено уголовное дело согласно соответствующим статьям Уголовного кодекса РА.
Учитывая общественный интерес к упомянутому видимому преступлению и текущему предварительному расследованию, Служба национальной безопасности РА считает целесообразным сообщить, что вышеупомянутое дело, возбужденное в Следственном департаменте СНБ РА 26 октября с.г., при строгом соблюдении уголовно-процессуальных норм через Генеральную прокуратуру Республики Армения 12 ноября с.г. было передано в Следственный комитет РА для продолжения предварительного следствия по следственной подведомственности.