ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Կիշան Դան Դեվալին` վերջինիս նախաձեռնությամբ: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել անվտանգության ապահովման ոլորտում երկու բարեկամ պետությունների միջև փոխգործակցության ամրապնդմանն առնչվող հարցեր:
Ողջունելով դեսպանին՝ Է. Մարտիրոսյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները բարեկամ և գործընկեր երկրի դեսպանի հետ ևս մեկ քայլ են հանդիսանում փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման գործընթացում և ընդգծել ՀՀ ԱԱԾ-ի կողմից փոխգործակցության խորացման պատրաստակամության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կազմակերպված հանցավորության, անօրինական միգրացիայի և ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև երկու պետությունների անվտանգության մարմինների փորձի փոխանակման մասին:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` դեսպան Կ. Դ. Դեվալը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ համագործակցության ակտիվացման գործընթացում` ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների անվտանգության և բարեկեցության:

Eduard Martirosyan Hosted Ambassador of India to Armenia and Georgia
Interim Director of the National Security Service of RA Eduard Martirosyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia and Georgia H.E. Mr. Kishan Dan Dewal, upon the initiative of the latter. The aim of the meeting was to discuss the issues related to strengthening the cooperation between the two friendly States in ensuring security.
Having welcomed the Ambassador, E. Martirosyan stated that similar meetings with the Ambassador of the friendly and partner country is another step in strengthening the mutually beneficial cooperation and emphasized the readiness of the NSS of RA to deepen the co-operation.
During the meeting, the issues pertaining to the cooperation in the fields of combating organized crime, illegal migration and terrorism were discussed. An arrangement was reached as well on the exchange of experience of the security agencies of the two States.
Having thanked for the warm reception, Ambassador K. D. Dewal stated that the Embassy is always ready to assist Armenia in the process of activation of cooperation on issues of mutual interest, for the benefit of security and prosperity of the two friendly peoples.