ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Կիշան Դան Դեվալին` վերջինիս նախաձեռնությամբ: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել անվտանգության ապահովման ոլորտում երկու բարեկամ պետությունների միջև փոխգործակցության ամրապնդմանն առնչվող հարցեր:
Ողջունելով դեսպանին՝ Է. Մարտիրոսյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները բարեկամ և գործընկեր երկրի դեսպանի հետ ևս մեկ քայլ են հանդիսանում փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման գործընթացում և ընդգծել ՀՀ ԱԱԾ-ի կողմից փոխգործակցության խորացման պատրաստակամության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կազմակերպված հանցավորության, անօրինական միգրացիայի և ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նաև երկու պետությունների անվտանգության մարմինների փորձի փոխանակման մասին:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` դեսպան Կ. Դ. Դեվալը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ համագործակցության ակտիվացման գործընթացում` ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների անվտանգության և բարեկեցության:

Эдуард Мартиросян принял посла Индии в Армении и Грузии
Временно исполняющий обязанности Директора СНБ РА Эдуард Мартиросян принял Чрезвычайного и полномочного посла Индии в Армении и Грузии господина Кишан Дан Девала, по инициативе последнего. Целью встречи было обсуждение вопросов, связанных с укреплением взаимодействия в сфере обеспечения безопасности между двумя дружественными государствами.
Приветствуя посла, Э. Мартиросян отметил, что подобные встречи с послом дружественной и партнерской страны также являются еще одним шагом в процессе укрепления взаимовыгодного сотрудничества и подчеркнул готовность углубить взаимодействие со стороны СНБ РА.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества в сфере организованной преступности, нелегальной миграции и борьбы с терроризмом. Также была достигнута договоренность об обмене опытом между органами безопасности двух государств.
Выражая благодарность за теплый прием, посол Девал отметил, что посольство всегда готово оказать содействие Армении в процессе активизации сотрудничества по вопросам, представляющим взаимный интерес во благо безопасности и процветания двух дружественных народов.