Էդուարդ Մարտիրոսյանի շնորհավորական ուղերձը Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 15-ամյակի առթիվ
26-11-2019
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը մասնակցել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 15-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովի բացմանը, որին ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության գործունեության 15-ամյակի կապակցությամբ Է. Մարտիրոսյանն իր շնորհավորական ուղերձն է փոխանցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին, որում, մասնավորապես ասվում է.
«Մեկուկես տասնամյակի ընթացքում Օմբուդսմանի աշխատակազմն իրենց համառ ջանքերով, գիտելիքներով ու սկզբունքայնությամբ կայացրել են մեր երկրում այդ կարևոր կառույցը: Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու և ընդհանրապես մարդու իրավունքների հարգումը և պաշտպանությունը բոլորիս պարտքն է: Այս առումով մեր երկիրն ու հասարակությունն անցած տասնհինգ տարիներին տեսանելի արդյունքներ են արձանագրել: Համոզված ենք, որ հատկապես 2018թ. թավշյա հեղափոխությունից հետո, մեր հաջողություններն այս ասպարեզում լինելու են անշրջելի: Եվ այդ աշխատանքի առաջին ճակատում լինելու է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ինստիտուտը, որն արդեն հասցրել է մեծ հեղինակություն վաստակել թե մեր հասարակության մեջ, թե արտերկրում»:

Interim Director of the National Security Service of RA Eduard Martirosyan participated in the opening ceremony of the international conference dedicated to the 15th anniversary of the Institution of Human Rights Defender, which was attended by RA Prime Minister Nikol Pashinyan, NA President Ararat Mirzoyan and other high-ranking officials.
Eduard Martirosyan sent his congratulatory message to Human Rights Defender Arman Tatoyan on the occasion of the 15th anniversary of the activity of the Human Rights Defender's Institution, in which it is stated:
«For a decade and a half Ombudsman`s staff with their persistent efforts, knowledge and adherence to principles have established that important structure in our country.
Respect and security of the RA citizen right and human right is our common duty. In this regard, our country and society registered tangible results over the last 15 years. We are sure that especially after the 2018 velvet revolution our successes in this sphere will be irreversible. And the first front of that work will be the Human Rights Defender`s Institution, which already developed a high reputation both in our society and in abroad».