Էդուարդ Մարտիրոսյանի շնորհավորական ուղերձը Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 15-ամյակի առթիվ
26-11-2019
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը մասնակցել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 15-ամյակին նվիրված միջազգային համաժողովի բացմանը, որին ներկա էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության գործունեության 15-ամյակի կապակցությամբ Է. Մարտիրոսյանն իր շնորհավորական ուղերձն է փոխանցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին, որում, մասնավորապես ասվում է.
«Մեկուկես տասնամյակի ընթացքում Օմբուդսմանի աշխատակազմն իրենց համառ ջանքերով, գիտելիքներով ու սկզբունքայնությամբ կայացրել են մեր երկրում այդ կարևոր կառույցը: Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու և ընդհանրապես մարդու իրավունքների հարգումը և պաշտպանությունը բոլորիս պարտքն է: Այս առումով մեր երկիրն ու հասարակությունն անցած տասնհինգ տարիներին տեսանելի արդյունքներ են արձանագրել: Համոզված ենք, որ հատկապես 2018թ. թավշյա հեղափոխությունից հետո, մեր հաջողություններն այս ասպարեզում լինելու են անշրջելի: Եվ այդ աշխատանքի առաջին ճակատում լինելու է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ինստիտուտը, որն արդեն հասցրել է մեծ հեղինակություն վաստակել թե մեր հասարակության մեջ, թե արտերկրում»:

Поздравительное послание Эдуарда Мартиросяна по случаю 15-летия института Защитника прав человека
Временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности РА полковник Эдуард Мартиросян принял участие в открытии международной конференции, посвященной 15-летию института Защитника прав человека, на которой присутствовали премьер-министр РА Никол Пашинян, председатель НС Арарат Мирзоян и другие высокопоставленные должностные лица.
В связи с 15-летием деятельности института Защитника прав человека Э.Мартиросян направил поздравительное послание Защитнику прав человека Арману Татояну, в котором, в частности, говорится:
«В течение полутора десятилетий аппарат Омбудсмена своими упорными усилиями, знаниями и принципиальностью формировал в нашей стране эту важную структуру. Уважение и защита прав гражданина Республики Армения и прав человека вообще является нашим общим долгом. В связи с этим за прошедшие пятнадцать лет наша страна и общество зафиксировали ощутимые результаты. Мы уверены, что особенно после бархатной революции 2018 года наши успехи в этой сфере будут необратимыми. И на передовом фронте этой работы будет находиться институт Защитника прав человека, который уже успел завоевать большой авторитет как в нашем обществе, так и за рубежом».