Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերում տեղի է ունեցել Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության Սահմանապահ ոստիկանության պատվիրակության հանդիպումը, որը գլխավորում էր ոստիկանության պետ Թեյմուրազ Կեկելիձեն:
Պաշտոնական այցի ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Թեյմուրազ Կեկելիձեին:
Ողջունելով Վրաստանի ՆԳՆ Սահմանապահ ոստիկանության պետին՝ Է. Մարտիրոսյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները ևս մեկ անգամ վկայում են երկու եղբայր ժողովուրդների վստահելի հարաբերությունների մասին:
Հանդիպման ընթացքում Է. Մարտիրոսյանն ու Թ. Կեկելիձեն քննարկեցին պետական սահմանի ռեժիմի պահպանությանը, երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը և տարածաշրջանային ներկա զարգացումներին առնչվող մի շարք հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Թ. Կեկելիձեն նշել է, որ այս հանդիպումը ևս մեկ քայլ է երկու երկրների հարաբերությունների կայուն զարգացման և խորացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ավարտին Էդուարդ Մարտիրոսյանը պարգևատրեց Թեյմուրազ Կեկելիձեին՝ «Սահմանային համագործակցության համար» մեդալով:
Այցի ընթացքում Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության Սահմանապահ ոստիկանության պատվիրակությունը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:

Эдуард Мартиросян принял начальника Пограничной полиции МВД Грузии
В Пограничных войсках Службы национальной безопасности Республики Армения состоялась встреча делегации Пограничной полиции Министерства внутренних дел Грузии во главе с начальником полиции Теймуразом Кекелидзе.
В ходе официального визита Теймураза Кекелидзе принял временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности РА полковник Эдуард Мартиросян.
Приветствуя начальника Пограничной полиции МВД Грузии, Э. Мартиросян отметил, что подобные встречи еще раз свидетельствуют о доверительных отношениях двух братских народов.
В ходе встречи Э.Мартиросян и Т.Кекелидзе обсудили ряд вопросов, связанных с соблюдением режима государственной границы, расширением двустороннего сотрудничества и нынешнего развития событий в регионе.
Выразив благодарность за теплый прием, Т.Кекелидзе отметил, что эта встреча является еще одним шагом в направлении стабильного развития и углубления отношений между двумя странами.
В конце встречи Эдуард Мартиросян наградил Теймураза Кекелидзе медалью «За пограничное сотрудничество».
В ходе визита делегация Пограничной полиции Министерства внутренних дел Грузии посетит также мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память невинных жертв Геноцида армян.