Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերում տեղի է ունեցել Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության Սահմանապահ ոստիկանության պատվիրակության հանդիպումը, որը գլխավորում էր ոստիկանության պետ Թեյմուրազ Կեկելիձեն:
Պաշտոնական այցի ընթացքում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Թեյմուրազ Կեկելիձեին:
Ողջունելով Վրաստանի ՆԳՆ Սահմանապահ ոստիկանության պետին՝ Է. Մարտիրոսյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները ևս մեկ անգամ վկայում են երկու եղբայր ժողովուրդների վստահելի հարաբերությունների մասին:
Հանդիպման ընթացքում Է. Մարտիրոսյանն ու Թ. Կեկելիձեն քննարկեցին պետական սահմանի ռեժիմի պահպանությանը, երկկողմ համագործակցության ընդլայնմանը և տարածաշրջանային ներկա զարգացումներին առնչվող մի շարք հարցեր:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Թ. Կեկելիձեն նշել է, որ այս հանդիպումը ևս մեկ քայլ է երկու երկրների հարաբերությունների կայուն զարգացման և խորացման ուղղությամբ:
Հանդիպման ավարտին Էդուարդ Մարտիրոսյանը պարգևատրեց Թեյմուրազ Կեկելիձեին՝ «Սահմանային համագործակցության համար» մեդալով:
Այցի ընթացքում Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության Սահմանապահ ոստիկանության պատվիրակությունը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:

Eduard Martirosyan Hosted Head of MIA Border Police of Georgia
The meeting with the delegation of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, led by Head of Border Police Teimuraz Kekelidze, took place at the Border Guard Troops of the National Security Service of RA.
Interim Director of the National Security Service of RA colonel Eduard Martirosyan hosted Teimuraz Kekelidze during the official visit.
Having welcomed the Head of MIA Border Police, E. Martirosyan noted that meetings like this show the trustful relations between the two fraternal peoples.
During the meeting, E. Martirosyan and T. Kekelidze discussed a number of issues related to the observance of the state border regime, enhancing bilateral cooperation and the current developments of the region.
Having thanked for the warm reception, T. Kekelidze noted that this meeting is another step aimed at sustainable development and enhancement of the relations of the two countries.
At the end of the meeting, Eduard Martirosyan rewarded Teimuraz Kekelidze with the Medal "For Border Cooperation".
During the visit, the delegation of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Georgia will also visit the Tsitsernakaberd Memorial Complex to pay tribute to the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide.