Բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հերթական դեպքը
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու կասկածանքով, բերման է ենթարկվել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալը, ինչպես նաև վերջինիս վարորդն ու ՀՀ-ում գործող ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահը, ով միաժամանակ հանդիսանում է նաև մի շարք մատակարարող ընկերությունների փաստացի ղեկավարը:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը, նախարարության ենթակա հիմնարկների կարիքների համար մարզագույքի և մարզահագուստի ձեռքբերման նպատակով հայտարարված մրցույթներում աջակցություն ցուցաբերելով վերոնշյալ տնտեսվարողին, դրա դիմաց վարորդի օժանդակությամբ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ստանալ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք գումար:
Տնտեսվարողի կողմից գումարի մի մասը նախարարի տեղակալի վարորդին փոխանցելուց անմիջապես հետո վերջիններս բռնվել են:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ:

Another Case of Receiving in Especially Large Amount Bribe Detected
Officers of the National Security Service of the Republic of Armenia, as a result of large-scale operational and search measures undertaken within the framework of the implementation of functions to fight against corruption, on December 4, 2019 the Deputy Minister of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport was brought in, on suspicion of receiving in especially large amount bribe, as well as his driver and the director of one of the acting football clubs in RA who is, at the same time also de facto leader of a number of supplying company.
According to the preliminary data, Deputy Director of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport supporting the above mentioned economic entity in announced tenders, in purpose to obtain sports equipment and clothes for the needs of the bodies under the Ministry, in return for, with the help of the driver, he has reached agreement to get especially large amount of sum bribe.
Immediately, after the transferring a part of the sum to the driver of Deputy Minister by economic entity, they were caught.
Prepared materials on the fact of apparent crime have been transferred to the Investigation Department of the RA NSS.