Բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու հերթական դեպքը
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված գործառույթների իրականացման շրջանակներում ձեռնարկված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու կասկածանքով, բերման է ենթարկվել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալը, ինչպես նաև վերջինիս վարորդն ու ՀՀ-ում գործող ֆուտբոլային ակումբներից մեկի նախագահը, ով միաժամանակ հանդիսանում է նաև մի շարք մատակարարող ընկերությունների փաստացի ղեկավարը:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալը, նախարարության ենթակա հիմնարկների կարիքների համար մարզագույքի և մարզահագուստի ձեռքբերման նպատակով հայտարարված մրցույթներում աջակցություն ցուցաբերելով վերոնշյալ տնտեսվարողին, դրա դիմաց վարորդի օժանդակությամբ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ստանալ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք գումար:
Տնտեսվարողի կողմից գումարի մի մասը նախարարի տեղակալի վարորդին փոխանցելուց անմիջապես հետո վերջիններս բռնվել են:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ:

Раскрыт очередной случай получения взятки в особо крупных размерах
Сотрудниками Службы национальной безопасности Республики Армения в результате широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий, предпринятых в рамках осуществления функций, направленных на борьбу с коррупцией, 4 декабря 2019г. по подозрению в получении взятки в особо крупных размерах были подвергнуты приводу заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА, а также его водитель и президент одного из действующих в РА футбольных клубов, который одновременно является фактическим руководителем ряда компаний-поставщиков.
Согласно полученным предварительным данным, заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА, оказав поддержку вышеуказанному хозяйствующему субъекту в тендерах, объявленных с целью приобретения спортивного инвентаря и спортивной одежды для нужд находящихся в ведении министерства учреждений, взамен через водителя достиг договоренности о получении взятки в особо крупных размерах.
Сразу после передачи хозяйствующим субъектом части суммы водителю заместителя министра они были задержаны.
Материалы, подготовленные по факту очевидного преступления, были переданы в Следственный департамент СНБ РА.