Բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, որպես առաջնահերթություն դիտարկելով կոռուպցիայի տարաբնույթ դրսևորումների դեմ ուղղված անզիջում պայքարը, օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք:
Մասնավորապես, փաստական տվյալներ են ստացվել, որ 2009 թ. Երևան համայնքը ղեկավարող պաշտոնատար անձը քաղաքում բազմաբնակարան շենք կառուցապատող կազմակերպության հիմնադիրից՝ նրա օգտին գործողություններ կատարելու, կասեցված շինարարության վերսկսման հետ կապված խոչընդոտները վերացնելու, հարկայնությունն ավելացնելու համար, իր եղբոր միջնորդությամբ 2009 թ. ընթացքում մաս-մաս, այդ թվում նաև քաղաքապետարանի պաշտոնատար անձանց միջոցով, ստացել է առանձնապես խոշոր՝ 75000 ԱՄՆ դոլարի չափի կաշառք, իսկ խնդիրներին վերջնական լուծում տալու նպատակով պահանջել է նաև կառուցվող շենքում Երևանի քաղաքապետարանի կարիքների համար հատկացնել 200 մ² մակերեսով բնակարան:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Раскрыт случай получения взятки в особо крупном размере
Служба национальной безопасности РА, рассматривая бескомпромиссную борьбу, направленную против различных проявлений коррупции, в качестве приоритета, в результате оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий, предпринятых в рамках осуществления возложенных на нее законом функций, раскрыла случай получения взятки в особо крупном размере.
В частности, были получены фактические данные о том, что должностное лицо, руководящее общиной Ереван в 2009г., от учредителя организации, занимающейся застройкой многоквартирных зданий в городе, с целью совершения действий в его пользу, устранения препятствий, связанных с возобновлением приостановленного строительства, увеличения этажности, при посредничестве своего брата в течение 2009 г. по частям, в том числе через должностных лиц мэрии, получил взятку в особо крупном размере - 75000 долларов США, а с целью окончательного решения проблем потребовал также предоставить квартиру площадью 200м2 в строящемся здании для нужд мэрии Еревана.
По факту очевидного преступления в Следственном департаменте СНБ РА было возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса РА, ведется предварительное следствие.