Բացահայտվել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, որպես առաջնահերթություն դիտարկելով կոռուպցիայի տարաբնույթ դրսևորումների դեմ ուղղված անզիջում պայքարը, օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք:
Մասնավորապես, փաստական տվյալներ են ստացվել, որ 2009 թ. Երևան համայնքը ղեկավարող պաշտոնատար անձը քաղաքում բազմաբնակարան շենք կառուցապատող կազմակերպության հիմնադիրից՝ նրա օգտին գործողություններ կատարելու, կասեցված շինարարության վերսկսման հետ կապված խոչընդոտները վերացնելու, հարկայնությունն ավելացնելու համար, իր եղբոր միջնորդությամբ 2009 թ. ընթացքում մաս-մաս, այդ թվում նաև քաղաքապետարանի պաշտոնատար անձանց միջոցով, ստացել է առանձնապես խոշոր՝ 75000 ԱՄՆ դոլարի չափի կաշառք, իսկ խնդիրներին վերջնական լուծում տալու նպատակով պահանջել է նաև կառուցվող շենքում Երևանի քաղաքապետարանի կարիքների համար հատկացնել 200 մ² մակերեսով բնակարան:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Case of Receiving in Especially Large Amount Bribe Detected
The National Security Service of the Republic of Armenia, considering the combat against various manifestations of corruption as a priority, as a result of operational and search measures and investigative activities undertaken within the functions vested upon it by the law aimed at countering corruption, detected case of receiving in especially large amount bribe.
In particular, factual data have been received that in 2009 official who managed community of Yerevan, during 2009 received in parts bribe 75.000 dollars in especially large amount from founder of multi-apartment building company in the city by the intercession of his brother, as well as through the officials of the Municipality, for acting in his benefit, eliminating barriers to the resumption of suspended construction and for adding several floors. In purpose to solve final problems he demanded also 200 square meters flat in the building apartment for the needs of Yerevan Municipality.
In the Investigation Department of the NSS of RA, a criminal case has been initiated on the fact of the apparent crime, according to corresponding articles of the Criminal Code of RA. The preliminary investigation is being conducted.