ՀՀ նախագահի հրամանագրերով ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալներ են նշանակվել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ՆՀ-309-Ա հրամանագրով ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ է նշանակվել Ռոբերտ Բազիկյանը:
Հրամանագրում նշվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Ռոբերտ Բազիկյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ՝ ՆՀ-310-Ա հրամանագրով ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ է նշանակվել Սամվել Հայրապետյանը:
Հրամանագրում նշվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Սամվել Հայրապետյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»:

Указами Президента РА назначены заместители директора СНБ РА
Указом Президента РА Армена Саркисяна УП-309-А Роберт Базикян назначен заместителем директора Службы национальной безопасности РА.
В Указе отмечается: «Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1-ой статьи 133 Конституции, а также части 2-ой статьи 18 Закона «О службе в органах национальной безопасности”, назначить Роберта Базикяна заместителем директора Службы национальной безопасности Республики Армения».
Другим Указом Президента РА УП-310-А Самвел Айрапетян назначен заместителем директора СНБ РА.
В Указе отмечается: «Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 1-ой статьи 133 Конституции, а также части 2-ой статьи 18 Закона «О службе в органах национальной безопасности”, назначить Самвела Айрапетяна заместителем директора Службы национальной безопасности Республики Армения».