ՀՀ նախագահի հրամանագրերով ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալներ են նշանակվել
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ՆՀ-309-Ա հրամանագրով ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ է նշանակվել Ռոբերտ Բազիկյանը:
Հրամանագրում նշվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Ռոբերտ Բազիկյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ՝ ՆՀ-310-Ա հրամանագրով ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ է նշանակվել Սամվել Հայրապետյանը:
Հրամանագրում նշվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի. Սամվել Հայրապետյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ»:

RA NSS Deputy Directors Appointed by Decrees of RA President
By Decree NH-309-A of RA President Armen Sarkissian, Robert Bazikyan was appointed as Deputy Director of the National Security Service of RA.
The Decree states: “Based on the proposal of the Prime Minister, according to 1st part of article 133 of the Constitution, as well as to 2nd part of article 18 of the Law On Service in National Security Bodies, appoint Robert Bazikyan as Deputy Director of the National Security Service of the Republic of Armenia.”
By another Decree NH-310-A of RA President, Samvel Hayrapetyan was appointed as Deputy Director of the NSS of RA.
The Decree states: “Based on the proposal of the Prime Minister, according to 1st part of article 133 of the Constitution, as well as to 2nd part of article 18 of the Law On Service in National Security Bodies, appoint Samvel Hayrapetyan as Deputy Director of the National Security Service of the Republic of Armenia.”