Է. Մարտիրոսյանը մասնակցել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի կազմավորման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը
Դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը մասնակցել է Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի կազմավորման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը: Է․ Մարտիրոսյանը կրթօջախի կազմավորման 25-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել համալսարանի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին և կուրսանտներին: Է. Մարտիրոսյանը «Մարտական համագործակցության համար» մեդալով պարգևատրել է համալսարանի պետ, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանին, ինչպես նաև համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի մի շարք դասախոսների։

Э. Мартиросян принял участие в мероприятии, посвященном 25-летию со дня формирования Военного университета имени В.Саргсяна
21 декабря временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности РА, полковник Эдуард Мартиросян принял участие в мероприятии, посвященном 25-летию со дня формирования Военного университета имени В.Саргсяна. По случаю 25-летия со дня формирования учебного заведения Э.Мартиросян направил поздравительное послание руководящему и профессорско-преподавательскому составу и курсантам университета. Э. Мартиросян наградил медалью «За боевое сотрудничество» начальника университета, полковника Хачатура Хачатряна, а также некоторых преподавателей профессорско-преподавательского состава университета.