168.am կայքի հրապարակած տեղեկատվությունը, թե ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը սոցիոլոգիական հարցում է անցկացրել, որի արդյունքներով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ցածր՝ 19.5 տոկոս, մտացածին է եւ որեւէ կապ չունի իրականության հետ:
Ավելին, ԱԱԾ ունեցած հավաստի օպերատիվ տվյալներով Հայաստանի նախկին իշխանության վերնախավի որոշ ներկայացուցիչների պատվերով նախորդ ամիս սոցիոլոգիական փակ հարցում է անցկացվել՝ հարցման տվյալները հետագա գործունեության ընթացքում օգտագործելու համար:
Հարցման արդյունքներով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարկանիշը եղել է ռեկորդային բարձր (նույնքան բարձր, որքան 2018 թվականի մայիսին) ինչը նախորդ իշխանության ներկայացուցիչների շրջանում խորը հիասթափություն է առաջացրել:
168.am-ի հրապարակումը համարում ենք այդ հիասթափության արտահայտություն:
Ասենք նաեւ, որ վարչապետի վարկանիշի մասին ԱԱԾ ունեցած տվյալները հաստատվում են նաեւ վերջերս հրապարակված երեք տարբեր սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքների համադրմամբ եւ վերլուծությամբ:

The information published by 168.am, according to which the National Security Service of RA conducted a sociological survey and according to its results RA Prime Minister Nikol Pashinyan’s rating was low − 19.5 percent, is made-up and has nothing to do with reality.
Moreover, according to the credible operational data that the NSS has, a close sociological survey was conducted last month at the order of several top representatives of former authorities of Armenia with the aim to use the data of the survey in future activities.
According to the results of this survey, Prime Minister Nikol Pashinyan's rating was record-high (as high as in May of 2018), which caused deep disappointment among the representatives of former authorities.
We consider the publication of 168.am as an expression of that disappointment.
Moreover, the data that the NSS has on Prime Minister’s rating is also confirmed through combination and analysis of the results of three different sociological surveys published recently.