Դեկտեմբերի 30-ին Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը և տնօրենի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արամ Հակոբյանն այցելել են ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի կառավարման մարմին:
Է. Մարտիրոսյանը, Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների կապակցությամբ շնորհավորելով սահմանապահ զորքերի անձնակազմին, բարեմաղթանքներ է հղել զինծառայողներին և նրանց ընտանիքի անդամներին: Նա գոհունակություն է հայտնել սահմանապահ զորքերի ղեկավարությանը, անձնակազմին ընթացիկ տարում կատարված աշխատանքների համար՝ նշելով, որ առաջիկայում սահմանապահ զորքերը կհամալրվեն անհրաժեշտ նոր տեխնիկական միջոցներով, ինչն էլ ավելի կնպաստի ծառայության որակի բարձրացմանը Հայրենիքի սահմանների պահպանության կարևոր գործում: Է. Մարտիրոսյանը կարևորել է ՍԶ զինծառայողների աշխատավարձերի բարձրացման հանգամանքը՝ նշելով, որ արդեն իսկ լուծվել է ՀՀ սահմանային անցակետերի անձնակազմի՝ սահմանային ծառայության զինծառայողին համապատասխան դրույքաչափի հավելավճարի հարցը:
Իր խոսքում Է. Մարտիրոսյանը նշել նաև, որ 2020 թ. հունվարին կավարատվեն Դեբեդավանի սահմանապահ ուղեկալի նոր շենքի կառուցման աշխատանքները, և մոտ ապագայում կմեկնարկեն նաև սահմանապահ մյուս ուղեկալների շենք-շինությունների վերանորոգման և օժանդակ շինությունների կառուցման աշխատանքները:
Սահմանապահ զորքերի ծառայողական կենդանիների վարժեցման ուսումնական կենտրոնում տեղի է ունեցել ցուցադրական վարժանք, որի ընթացքում ծառայողական շները ցուցադրել են իրենց հմտությունները պայթուցիկ նյութերի հայտնաբերման գործողություններում:

30 декабря временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности Республики Армения, полковник Эдуард Мартиросян и заместитель директора, генерал-майор Арам Акопян посетили орган управления пограничными войсками СНБ РА.
Э. Мартиросян, поздравляя персонал пограничных войск по случаю праздников Нового года и Рождества, направил добрые пожелания военнослужащим и членам их семей. Он выразил удовлетворение руководству, персоналу пограничных войск в связи с работой, проделанной в текущем году, отметив, что в ближайшее время пограничные войска будут укомплектованы новыми необходимыми техническими средствами, что будет способствовать дальнейшему повышению качества службы в важном деле охраны границ Родины.
Э. Мартиросян отметил важность повышения зарплат военнослужащим пограничных войск, отметив, что вопрос надбавок к соответствующей ставке оклада военнослужащего пограничной службы персонала пограничных пропускных пунктов РА уже решен.
В своей речи Э. Мартиросян отметил также, что в январе 2020г. будут завершены работы по строительству нового здания пограничной заставы Дебедавана, а в ближайшем будущем начнутся работы по ремонту зданий и строений и строительству подсобных строений других пограничных застав.
В учебном центре дрессировки служебных животных пограничных войск состоялось показательное учение, в ходе которого служебные собаки продемонстрировали свои навыки в действиях по обнаружению взрывчатых веществ.