2018 թ. հոկտեմբերից ՀՀ ԱԱԾ կառուցվածքային բարեփոխումների արդյունքում կազմավորված տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի կազմում գործում է առանձին ստորաբաժանում, որի հիմնական գործառույթը օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարն է: Ստորաբաժանումը զբաղվում է ներդրումների ընդհանուր պատկերի ուսումնասիրությամբ՝ առանձնացվում և վերլուծվում են ոլորտները, ամփոփվում են տվյալները, բացահայտվում են կոռուպցիայի առումով առավել ռիսկային ոլորտները:
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտը պատրաստակամ է շարունակական աջակցություն ցուցաբերել բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորման, հավասար մրցակցային պայմանների ապահովման և տնտեսության իրական հատվածում ներդրումների խթանման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերին:
ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումային ծրագրեր իրականացնող ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք իրենց ծրագրերի իրագործման ընթացքում պետական համակարգի որևէ մակարդակում կոռուպցիոն դրսևորման բախվելիս կարող են դիմել ՀՀ ԱԱԾ (հասցե՝ ք. Երևան, 0001, Նալբանդյան փողոց 104) կամ զանգահարել ՀՀ ԱԱԾ տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտ՝ +37415579193 հեռախոսահամարով կամ նամակով դիմել anti-corruption@sns.am էլեկտրոնային հասցեին:

С октября 2018г. в составе Департамента экономической безопасности и противодействия коррупции, сформированного в результате структурных реформ СНБ РА, действует отдельное подразделение, основной функцией которого является борьба против коррупционных явлений, препятствующих иностранным инвестициям. Подразделение занимается изучением общей картины инвестиций: выделяются и анализируются сферы, обобщаются данные, выявляются наиболее рисковые в плане коррупции сферы.
Департамент экономической безопасности и противодействия коррупции Службы национальной безопасности Республики Армения готов оказывать продолжительное содействие шагам, предпринимаемым правительством РА по формированию благоприятной инвестиционной среды, обеспечению равных конкурентных условий и стимулированию инвестиций в реальном секторе экономики.
Физические и юридические лица, осуществляющие иностранные инвестиционные программы в РА, столкнувшись с коррупционными проявлениями на каком-либо уровне государственной системы в ходе реализации своих программ, могут обратиться в СНБ РА (адрес: г.Ереван, 0001, ул. Налбандяна 104) или позвонить в Департамент экономической безопасности и противодействия коррупции по телефонному номеру +37415579193 или отправить письмо по электронному адресу anti-corruption@sns.am.