2018 թ. հոկտեմբերից ՀՀ ԱԱԾ կառուցվածքային բարեփոխումների արդյունքում կազմավորված տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտի կազմում գործում է առանձին ստորաբաժանում, որի հիմնական գործառույթը օտարերկրյա ներդրումներին խոչընդոտող կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարն է: Ստորաբաժանումը զբաղվում է ներդրումների ընդհանուր պատկերի ուսումնասիրությամբ՝ առանձնացվում և վերլուծվում են ոլորտները, ամփոփվում են տվյալները, բացահայտվում են կոռուպցիայի առումով առավել ռիսկային ոլորտները:
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտը պատրաստակամ է շարունակական աջակցություն ցուցաբերել բարենպաստ ներդրումային միջավայրի ձևավորման, հավասար մրցակցային պայմանների ապահովման և տնտեսության իրական հատվածում ներդրումների խթանման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերին:
ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումային ծրագրեր իրականացնող ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք իրենց ծրագրերի իրագործման ընթացքում պետական համակարգի որևէ մակարդակում կոռուպցիոն դրսևորման բախվելիս կարող են դիմել ՀՀ ԱԱԾ (հասցե՝ ք. Երևան, 0001, Նալբանդյան փողոց 104) կամ զանգահարել ՀՀ ԱԱԾ տնտեսական անվտանգության և կոռուպցիայի հակազդման դեպարտամենտ՝ +37415579193 հեռախոսահամարով կամ նամակով դիմել anti-corruption@sns.am էլեկտրոնային հասցեին:

Since October 2018 a separate subdivision is acting within the Economic Security and Countering Corruption Department formed as a result of structural reforms of the RA NSS, with a major function to combat corruption phenomena hindering the foreign investments. The subdivision is engaged in studying overall picture of the investments; the fields are separated and analyzed, the data is summarized, as well as the most risky fields of corruption are detected.
The Economic Security and Countering Corruption Department of the RA NSS is ready to render continuous support to the steps undertaken by the Government of the RA aimed at formation of favourable environment for investments, ensuring equal competitive conditions and stimulating investments into the real sector of economy.
Physical and legal entities, which implement foreign investment programs in the RA, during their implementation of programs, when facing corruption manifestations at any level of the state system, can contact the RA NSS (104 Nalbandyan st., 0001, Yerevan) or call to the Economic Security and Countering Corruption Department of the RA NSS with a number +37415579193 or send a message on E-mail anti-corruption@sns.am.