ԱԱԾ ՏՆՕՐԵՆԻ ՊԱՐՏԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ԿԱՏԱՐՈՂ ԷԴՈՒԱՐԴ ՄԱՐՏԻՐՈՍՅԱՆԻ ԵՎ ԱԱԾ ԱՆՁՆԱԿԱԶՄԻ ՑԱՎԱԿՑԱԿԱՆԸ ԳԵՈՐԳԻ ԿՈՒՏՈՅԱՆԻ ՄԱՀՎԱՆ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ
18-01-2020
Գեորգի Կուտոյանի անժամանակ մահվան բոթը խիստ ցավալի էր և ցնցող։
Գեորգի Կուտոյանը Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը ղեկավարելու կարճ ժամանակահատվածում հասցրել է վաստակել իր գործընկերների վստահությունն ու հարգանքը։ Նա մասնագիտական մեծ կարողություններ ունեցող, կիրթ, բարեխիղճ և պատասխանատվության մեծ զգացումով օժտված սպա էր և, չնայած իր երիտասարդ տարիքին, նաև՝ փորձառու պաշտոնյա։
Համոզված եմ, որ ինչպես Գեորգի Կուտոյանի մահվան հանգամանքները քննող, այնպես էլ ՀՀ իրավապահ մյուս բոլոր մարմինները, այդ թվում նաև ԱԱԾ-ն, իրենց գործառույթների շրջանակներում անելու են հնարավոր առավելագույնը՝ այս ողբերգության հարուցած բազմաթիվ հարցերին սպառիչ պատասխաններ տալու համար։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության ողջ անձնակազմի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Գեորգի Կուտոյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, բարեկամներին և գործընկերներին։

Message of Condolence of NSS Interim Director Eduard Martirosyan and NSS Personnel over the passing of Georgi Kutoyan
18-01-2020
The tragic news of Georgi Kutoyan’s untimely demise was painful and shocking.
During the short period of leading the National Security Service of Armenia, Georgi Kutoyan managed to gain the trust and respect of his colleagues. He was an educated, diligent officer with a strong sense of responsibility, high professional skills, and, despite his young age, he was also an experienced official.
I am sure that not only the authority which is investigating the circumstances of Georgi Kutoyan’s death, but all other law enforcement authorities of RA as well, including the NSS, will make every possible effort within their functions to give comprehensive answers to the numerous questions causing this tragedy.
On behalf of the personnel of the National Security Service of RA and on my own behalf, I express deep condolences to Georgi Kutoyan’s family, friends, relatives and colleagues.