ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ 2019 թ. մարտածառայողական և օպերատիվ-ծառայողական գործունեության արդյունքները
2019 թ. ընթացքում ՀՀ պետական սահմանի անցակետերում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի կողմից կանխվել է պետական սահմանի խախտման 152 փորձ, բացահայտվել է անցակետերից դուրս պետական սահմանի խախտման 26 դեպք՝ 45 անձանց մասնակցությամբ և սահմանային ռեժիմի խախտման 92 դեպք՝ 179 անձանց մասնակցությամբ։ Նույն ժամանակահատվածում կանխվել է ՀՀ պետական սահմանով թմրամիջոցների ներկրման 2 փորձ, ինչի արդյունքում ձերբակալվել է ՀՀ 4 քաղաքացի, և առգրավվել են 6,5 կգ ընդհանուր զանգվածով տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ։
2019 թ. ընթացքում պետական սահմանի անցակետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանությանն է փոխանցվել հետախուզման մեջ գտնվող 2171 անձ։

Результаты служебно-боевой и оперативно-служебной деятельности ПВ СНБ РА за 2019г.
За 2019г. в пунктах пропуска через государственную границу РА подразделения Пограничных войск СНБ РА предотвратили 152 попытки нарушения государственной границы, вне пунктов пропуска выявили 26 случаев нарушения государственной границы с участием 45 лиц и 92 случая нарушения пограничного режима с участием 179 лиц. За указанный период пресечены две попытки ввоза наркотических средств в РА через государственную границу, в результате чего были задержаны четыре гражданина и изъяты наркотические средства разных видов объемом в 6.5 кг.
За 2019г. в пунктах пропуска через государственную границу выявлены и в установленном порядке переданы в подразделения Полиции РА 2171 человек, находящихся в розыске.