ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ 2019 թ. մարտածառայողական և օպերատիվ-ծառայողական գործունեության արդյունքները
2019 թ. ընթացքում ՀՀ պետական սահմանի անցակետերում ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի կողմից կանխվել է պետական սահմանի խախտման 152 փորձ, բացահայտվել է անցակետերից դուրս պետական սահմանի խախտման 26 դեպք՝ 45 անձանց մասնակցությամբ և սահմանային ռեժիմի խախտման 92 դեպք՝ 179 անձանց մասնակցությամբ։ Նույն ժամանակահատվածում կանխվել է ՀՀ պետական սահմանով թմրամիջոցների ներկրման 2 փորձ, ինչի արդյունքում ձերբակալվել է ՀՀ 4 քաղաքացի, և առգրավվել են 6,5 կգ ընդհանուր զանգվածով տարբեր տեսակի թմրամիջոցներ։
2019 թ. ընթացքում պետական սահմանի անցակետերում հայտնաբերվել և սահմանված կարգով ՀՀ ոստիկանությանն է փոխանցվել հետախուզման մեջ գտնվող 2171 անձ։

During 2019 at the RA state border crossing points 152 attempts of the state border violation were prevented by the RA NSS Border Guard Troops, 26 cases of state border violations with the participation of 45 people and 92 cases of border regime violation with the participation of 179 people were detected. At the same period, two attempts to import drugs from the Islamic Republic of Iran were prevented, as a result of it four RA citizens were arrested and 6.5 kg of various types of drugs were seized.
During 2019, 2171 wanted people were detected in the border crossing points and handed over to the RA Police subdivisions in accordance with the established order.