Է. Մարտիրոսյանը պարգևատրել է սահմանախախտին հայտնաբերած քաղաքացուն
Փետրվարի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն արժեքավոր նվերով՝ ժամացույցով, պարգևատրել է ՀՀ Արմավիրի մարզի սահմանամերձ Բագարան համայնքի բնակիչ Հաբեթ Ղազարյանին՝ սահմանախախտին հայտնաբերելու և սահմանապահներին հանձնելու գործում զգոնություն դրսևորելու և ճիշտ կողնորոշվելու համար, որի արդյունքում կանխվել է վերջինիս հետագա տեղաշարժը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է ՀՀ քաղաքացիներին՝ մասնավորապես սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին, աջակցել անվտանգության մարմիններին սահմանային անվտանգության ապահովման գործում, ցուցաբերել առավել շրջահայացություն և ակտիվորեն համագործակցել նմանօրինակ դեպքերը կանխելու նպատակով:

On February 27 Interim Director Eduard Martirosyan awarded to the resident of border community Bagaran of the RA Armavir Marz Habet Ghazaryan with precious gift - a watch for vigilance and correct orientation to detect an infiltree and to pass over him to the border guards, as a result of which further movement of the latter within the territory of the Republic of Armenia was prevented.
The criminal case was initiated in the Investigation Department of RA on the fact of an apparent crime according to the corresponding articles of the RA Criminal Code.
The National Security Service urges citizens of the RA particularly, residents of border community to support the security bodies in ensuring border security, to exercise the utmost caution and cooperate actively to prevent such cases.