Է. Մարտիրոսյանը պարգևատրել է սահմանախախտին հայտնաբերած քաղաքացուն
Փետրվարի 27-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն արժեքավոր նվերով՝ ժամացույցով, պարգևատրել է ՀՀ Արմավիրի մարզի սահմանամերձ Բագարան համայնքի բնակիչ Հաբեթ Ղազարյանին՝ սահմանախախտին հայտնաբերելու և սահմանապահներին հանձնելու գործում զգոնություն դրսևորելու և ճիշտ կողնորոշվելու համար, որի արդյունքում կանխվել է վերջինիս հետագա տեղաշարժը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում:
Առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է ՀՀ քաղաքացիներին՝ մասնավորապես սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին, աջակցել անվտանգության մարմիններին սահմանային անվտանգության ապահովման գործում, ցուցաբերել առավել շրջահայացություն և ակտիվորեն համագործակցել նմանօրինակ դեպքերը կանխելու նպատակով:

Э.Мартиросян наградил гражданина, обнаружившего нарушителя границы
27 февраля временно исполняющий обязанности Директора Службы национальной безопасности РА, полковник Эдуард Мартиросян наградил ценным подарком – часами Абета Казаряна, жителя приграничной общины Багаран Армавирской области РА, за проявленную бдительность и умение правильно ориентироваться при обнаружении нарушителя границы и передаче его пограничникам, в результате чего было предотвращено его дальнейшее передвижение по территории Республики Армения.
По факту очевидного преступления в Следственном департаменте СНБ РА было возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса РА.
Служба национальной безопасности РА призывает граждан РА, в частности жителей приграничных общин, оказывать содействие органам безопасности в обеспечении безопасности границ, проявлять большую осмотрительность и активно сотрудничать для предотвращения подобных случаев.