ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերում հանդիսավոր կերպով նշվեց ՍԶ առաջին հրամանատարի ծննդյան 85-ամյակը
Մարտի 4-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերում հանդիսավոր կերպով նշվեց ՀՀ ՍԶ առաջին հրամանատար, այժմ «ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի վետերանների, կենսաթոշակառուների միավորում» ՀԿ նախագահ, պաշտոնաթող գեներալ-մայոր Գրիգորի Գարեգինի Գրիգորյանի ծննդյան 85-ամյակը:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Է. Մարտիրոսյանի հրամանով Գ.Գրիգորյանը պարգևատրվեց «Անվտանգության մարմինների վետերան» մեդալով:
Գ. Գրիգորյանին շնորհավորական խոսքեր ուղղեցին ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ հրամանատար, գնդապետ Վ. Սարգսյանը և «ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության վետերանների (կենսաթոշակառուների)» ՀԿ նախագահ, պաշտոնաթող գնդապետ Յ․ Վորոնովը:

В Пограничных войсках СНБ РА отметили 85-летие первого Командующего ПВ.
4 марта в Пограничных войсках Службы национальной безопасности РА торжественно отметили 85-летие со дня рождения первого Командующего ПВ РА, ныне председателя ОО «Объединение ветеранов, пенсионеров Пограничных войск СНБ РА», генерал-майора в отставке Григория Гарегиновича Григоряна.
Приказом временно исполняющего обязанности Директора СНБ РА полковника Эдуарда Мартиросяна Г. Григорян награжден медалью «Ветеран органов безопасности».
Г. Григоряна поздравили Командующий ПВ СНБ РА полковник В. Саргсян и председатель общественной организации «Ветераны (пенсионеры) Пограничного управления ФСБ РФ в РА», полковник в отставке Ю. Воронов.