ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերում հանդիսավոր կերպով նշվեց ՍԶ առաջին հրամանատարի ծննդյան 85-ամյակը
Մարտի 4-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերում հանդիսավոր կերպով նշվեց ՀՀ ՍԶ առաջին հրամանատար, այժմ «ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի վետերանների, կենսաթոշակառուների միավորում» ՀԿ նախագահ, պաշտոնաթող գեներալ-մայոր Գրիգորի Գարեգինի Գրիգորյանի ծննդյան 85-ամյակը:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, գնդապետ Է. Մարտիրոսյանի հրամանով Գ.Գրիգորյանը պարգևատրվեց «Անվտանգության մարմինների վետերան» մեդալով:
Գ. Գրիգորյանին շնորհավորական խոսքեր ուղղեցին ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ հրամանատար, գնդապետ Վ. Սարգսյանը և «ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության վետերանների (կենսաթոշակառուների)» ՀԿ նախագահ, պաշտոնաթող գնդապետ Յ․ Վորոնովը:

On March 4, retired Major General Grigory Garegin Grigoryan’s 85th anniversary was solemnly celebrated at Border guard troops. He is now the Chairman of Veterans, Pensioners' Union (NGO) of Border guard troops of the NSS of the RA. By the Decree of the Interim Director of the NSS of the RA, Colonel E. Martirosyan, G. Grigoryan was awarded with the medal "Veteran of Security Bodies"
Commander of Border guard troops of the NSS of the RA, Colonel V. Sargsyan and the Chairman of Veterans (Pensioners) of the Federal Security Service of the Russian Federation to the RA, retired Colonel Y. Voronov congratulated G. Grigoryan.