ԱԱԾ տնօրենի շնորհավորական ուղերձը՝ Ոստիկանության աշխատողի օրվա կապակցությամբ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ոստիկանության պետ, գնդապետ Արման Սարգսյանին՝ Ոստիկանության աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
«Մշտապես գտնվելով հասարակության ուշադրության կիզակետում և հավատարիմ մնալով Ձեր վճռական կեցվածքին՝ ակնհայտ է, որ Ձեզ հաջողվել է բարձրացնել ոստիկանի վարկանիշը հանրության շրջանում, որն անմիջականորեն կապված է հանցագործությունների կանխարգելման և բացահայտման հետ: Բարեփոխումների այս դժվարին ճանապարհին դուք հանդես եք գալիս որակական նոր մակարդակի վրա՝ սահմանելով հմտությունների ու արհեստավարժության բարձր նշաձող, որն արդյունք է տքնաջան և համառ աշխատանքի»,- նշված է Է. Մարտիրոսյանի շնորհավորական ուղերձում:
Որպես երկու իրավապահ համակարգերի համատեղ ձեռքբերում՝ ԱԱԾ տնօրենը ընդգծել է հանցավորության դեմ պայքարում ոստիկանության և ազգային անվտանգության ծառայության մարմինների ուժերի և միջոցների համագործակցության ամրապնդումը և օպերատիվ-հետախուզական աշխատանքի արդյունավետությունը՝ որպես Հայաստանի ու հայ ժողովրդի անվտանգության ապահովման կարևորագույն նախապայման:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի հրամանով ՀՀ ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանը պարգևատրվել է «ՀՀ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած ներդրումների համար» կրծքանշանով և արժեքավոր նվերով, իսկ ոստիկանության մի շարք աշխատակիցներ՝ «Մարտական համագործակցության համար» մեդալով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով։

Директор Службы национальной безопасности РА, полковник Эдуард Мартиросян направил поздравительное послание начальнику Полиции РА, полковнику Арману Саргсяну по случаю Дня работника полиции.
«Постоянно находясь в центре общественного внимания и оставаясь преданным Вашему решительному поведению, очевидно, что Вам удалось поднять рейтинг полицейского среди общественности, что непосредственно связано с предупреждением и раскрытием преступлений. На этом сложном пути реформ вы выступаете на качественно новом уровне, устанавливая высокую планку навыков и профессионализма, что является результатом неустанной и настойчивой работы», - отмечается в послании Э.Мартиросяна.
В качестве совместного приобретения двух правоохранительных систем Директор СНБ подчеркнул укрепление сил и средств органов полиции и национальной безопасности в борьбе с преступностью и результативность оперативно-розыскной работы, что является важнейшим предусловием обеспечения безопасности Армении и армянского народа.
Приказом Директора СНБ РА начальник Полиции РА Арман Саргсян был награжден нагрудным знаком«За вклад в дело обеспечения безопасности РА» и ценным подарком, а ряд сотрудников полиции – медалью «За боевое сотрудничество», почетными грамотами и ценными подарками.