ՀՀ ԱԱԾ տնօրենը պարգևատրել է Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին
08-05-2020
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին: Ընդունելությանը ներկա էին նաև ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները:
Էդուարդ Մարտիրոսյանը շնորհավորել է վետերաններին՝ Հայրենական Մեծ պատերազմի հաղթանակի 75-ամյակի, Արցախի Պաշտպանության բանակի հիմնադրման և Շուշիի ազատագրման 28-ամյակի կապակցությամբ:
ԱԱԾ տնօրենն իր շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ հենց նրանք են մեր հերոսական էջերի այն գործող անձինք, ովքեր պարգևել են մեզ այդ փառավոր հաղթանակները:
Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին ուղղված իր շնորհավորական խոսքում Է. Մարտիրոսյանն ասել է. «75 տարի առաջ հայ ժողովրդի լավագույն զավակները խորհրդային մյուս ժողովուրդների հետ միասին պատերազմեցին ընդդեմ բռնության ու չարագործության՝ իրենց անձնազոհ կեցվածքով և նվիրվածությամբ: Հպարտությամբ ցանկանում եմ նշել, որ մեր փոքր հանրապետությունն իր ծանրակշիռ լուման է ներդրել ֆաշիզմի դեմ պայքարում: Մենք դեռևս ունենք երջանիկ հնարավորություն` շփվելու այդ հերոսական իրադարձությունների մասնակիցների հետ։ Թող հաղթողների չխամրող փառքն ապրի դարեր` խիզախության և դիմացկունության վառ օրինակ ծառայելով սերունդներին»:
Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ, ԱԱԾ տնօրենը դրամական պարգևով պարգևատրեց պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններ՝ Պետրոս Պետրոսյանին և Ալբերտ Հակոբջանյանին:

The Director of the NSS of RA rewarded the veterans of the national security bodies who participated in the Great Patriotic War
08-05-2020
Director of the National Security Service of RA Colonel Eduard Martirosyan hosted the veterans of the national security bodies who participated in the Great Patriotic War. The deputies of the Director of the RA NSS were also present at the reception.
Eduard Martirosyan congratulated the veterans on the 75th anniversary of the Victory in the Great Patriotic War, on the 28th anniversary of the foundation of the Artsakh Defense Army and the Liberation of Shushi.
In his congratulatory message the Director of NSS mentioned that they are the persons of our heroic pages who gifted us those glorious victories.
In his congratulatory speech dedicated to the veterans of the national security bodies who participated in the Great Patriotic War E. Martirosyan said, “75 years ago the noblest sons of the Armenian people along with other Soviet people fought against violence and misdeed with their self-sacrificing attitude and dedication. I want to proudly mention that our small country greatly invested in the fight against the fascism. We still have a fortunate opportunity to communicate with the participants of those heroic events. Let the undimmed glory of the winners live for centuries serving as a vivid example of courage and resilience to the generations.”
Օn the occasion of the 75th anniversary of the Victory in the Great Patriotic War the NSS Director gave a monetary reward to the veterans of the national security bodies who participated in the War Petros Petrosyan and Albert Hakobjanyan.