ՀՀ ԱԱԾ տնօրենը պարգևատրել է Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին
08-05-2020
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանն ընդունել է Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին: Ընդունելությանը ներկա էին նաև ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները:
Էդուարդ Մարտիրոսյանը շնորհավորել է վետերաններին՝ Հայրենական Մեծ պատերազմի հաղթանակի 75-ամյակի, Արցախի Պաշտպանության բանակի հիմնադրման և Շուշիի ազատագրման 28-ամյակի կապակցությամբ:
ԱԱԾ տնօրենն իր շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ հենց նրանք են մեր հերոսական էջերի այն գործող անձինք, ովքեր պարգևել են մեզ այդ փառավոր հաղթանակները:
Հայրենական Մեծ պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններին ուղղված իր շնորհավորական խոսքում Է. Մարտիրոսյանն ասել է. «75 տարի առաջ հայ ժողովրդի լավագույն զավակները խորհրդային մյուս ժողովուրդների հետ միասին պատերազմեցին ընդդեմ բռնության ու չարագործության՝ իրենց անձնազոհ կեցվածքով և նվիրվածությամբ: Հպարտությամբ ցանկանում եմ նշել, որ մեր փոքր հանրապետությունն իր ծանրակշիռ լուման է ներդրել ֆաշիզմի դեմ պայքարում: Մենք դեռևս ունենք երջանիկ հնարավորություն` շփվելու այդ հերոսական իրադարձությունների մասնակիցների հետ։ Թող հաղթողների չխամրող փառքն ապրի դարեր` խիզախության և դիմացկունության վառ օրինակ ծառայելով սերունդներին»:
Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ, ԱԱԾ տնօրենը դրամական պարգևով պարգևատրեց պատերազմի մասնակից ազգային անվտանգության մարմինների վետերաններ՝ Պետրոս Պետրոսյանին և Ալբերտ Հակոբջանյանին:

Директор СНБ РА наградил ветеранов органов национальной безопасности, участвовавших в Великой Отечественной войне
Директор Службы национальной безопасности РА, полковник Эдуард Мартиросян принял ветеранов органов национальной безопасности, участвовавших в Великой Отечественной войне. На приеме присутствовали также заместители директора СНБ РА.
Эдуард Мартиросян поздравил ветеранов по случаю 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, 28-летия создания Армии обороны Арцаха и освобождения Шуши.
В своем поздравительном послании директор СНБ отметил, что именно они являются участниками наших героических страниц, которые подарили нам эти славные победы.
В своей поздравительной речи, адресованной ветеранам органов национальной безопасности, участвовавших в Великой Отечественной войне, Э.Мартиросян отметил: «75 лет назад лучшие сыны армянского народа вместе с другими советскими народами воевали против насилия и злодеяний, проявляя самоотверженность и преданность. С гордостью хочу отметить, что наша маленькая республика внесла свой весомый вклад в борьбу с фашизмом. У нас еще есть счастливая возможность общаться с участниками этих героических событий. Пусть немеркнущая слава победителей живет в веках, служа поколениям ярким примером мужества и стойкости».
По случаю 75-летия Победы в Великой Отечественной войне директор СНБ наградил денежной премией участвовавших в войне ветеранов органов национальной безопасности Петроса Петросяна и Альберта Акопджаняна.