Է․ Մարտիրոսյանն այցելել է պետական սահմանը վերահսկող ուղեկալներ
Մայիսի 22-ից 23-ը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արամ Հակոբյանն այցելել են հայ-իրանական սահմանը վերահսկող ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ուղեկալներ:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Է․ Մարտիրոսյանն ընդգծել է ջոկատի ներկայիս վիճակի նկատելի ձեռքբերումները, դրական գնահատել նման բարդ բնակլիմայական պայմաններում անցկացվող ծառայությունը, միևնույն ժամանակ մատնանշել առկա խնդիրները և տվել հանձնարականներ այդ խնդիրները վերացնելու ուղղությամբ։
Այցի ընթացքում Է․ Մարտիրոսյանը շարքային Ա. Հովհաննիսյանին շնորհել է կրտսեր սերժանտի կոչում՝ սահմանախախտման դեպք հայտնաբերելու և սահմանախախտին ձերբակալելու համար։

E․ Martirosyan visited the outposts of the RA state border
From May 22 to 23, the Director of the National Security Service of the Republic of Armenia, Colonel Eduard Martirosyan and the Deputy Director of the NSS of the RA, Major General Aram Hakobyan visited the outposts (Armenian-Iranian border) of the RA NSS Border Guard Troops.
Director of the RA NSS E․ Martirosyan emphasized the noticeable achievements of the current state of the detachment, positively assessed the service held in such difficult climatic conditions, at the same time he pointed out the existing problems and gave instructions to eliminate them.
During the visit, E. Martirosyan awarded private A. Hovhannisyan the title of junior sergeant for detecting a case of border violation and arresting the border trespasser.