Է․ Մարտիրոսյանն այցելել է պետական սահմանը վերահսկող ուղեկալներ
Մայիսի 22-ից 23-ը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն, գնդապետ Էդուարդ Մարտիրոսյանը և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արամ Հակոբյանն այցելել են հայ-իրանական սահմանը վերահսկող ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ուղեկալներ:
ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Է․ Մարտիրոսյանն ընդգծել է ջոկատի ներկայիս վիճակի նկատելի ձեռքբերումները, դրական գնահատել նման բարդ բնակլիմայական պայմաններում անցկացվող ծառայությունը, միևնույն ժամանակ մատնանշել առկա խնդիրները և տվել հանձնարականներ այդ խնդիրները վերացնելու ուղղությամբ։
Այցի ընթացքում Է․ Մարտիրոսյանը շարքային Ա. Հովհաննիսյանին շնորհել է կրտսեր սերժանտի կոչում՝ սահմանախախտման դեպք հայտնաբերելու և սահմանախախտին ձերբակալելու համար։

С 22 по 23 мая Директор Службы национальной безопасности РА полковник Эуард Мартиросян и заместитель Директора СНБ РА генерал-майор Арам Акопян посетили пограничные заставы ПВ СНБ РА, охраняющие армяно-иранскую государственную границу.
Директор СНБ РА Э. Мартиросян подчеркнул заметные достижения в нынешнем состоянии отряда, посетил пограничные заставы, охраняющие государственную границу, положительно оценил службу, проводимую в таких сложных климатических условиях, в то же время указал на существующие проблемы и дал поручения по их устранению.
В ходе визита Э. Мартиросян присвоил рядовому А. Ованнисяну звание младшего сержанта за выявление случая нарушения госграницы и задержание нарушителя.