Ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցներ` Նարեկ Սարդարյանին ՀՀ վերադարձնելու ուղղությամբ
2020 թ. հուլիսի 8-ին` ժամը 11:00-12:00-ի սահմաններում, ԱՀ Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության հետ սահմանակից ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորայք համայնքի վարչական տարածքի արոտավայրերում սեփական անասուններն արածացնելիս անհայտ կորել է Սյունիքի մարզի Ներքին Խնձորեսկ գյուղի բնակիչ, 1990 թ. ծնված, ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Սարդարյանը: Պարզվել է, որ Ն.Սարդարյանը կորած անասունները որոնելու արդյունքում մոլորվել և անցել է ԱՀ Նախիջևանի տարածք, որտեղ գերեվարվել է:
Ն.Սարդարյանը բնութագրվում է որպես հայրենասեր, հանգիստ և աշխատասեր անձնավորություն, տեղական ինքնակառավարման և իրավապահ մարմինների հետ երբևիցե խնդիրներ չի ունեցել: Ն.Սարդարյանն ունի ընտանիք և անչափահաս երեխաներ, որոնց հոգսերը հոգում է ինքը:

Предпринимаются соответствующие меры по возвращению Нарека Сардаряна в РА
8-го июля 2020 года, около 11:00-12:00, во время выпаса собственного скота на пастбищах административной территории общины Горайк Сюникской области РА, граничащей с Нахичеванской Автономной Республикой Республики Азербайджан, без вести пропал житель села Неркин Хндзореск, гражданин РА Нарек Сардарян 1990 года рождения. Выяснилось, что Н.Сардарян заблудился в поисках пропавшего скота и перешел на территорию Нахичевана Республики Азербайджан, где попал в плен.
Н.Сардарян характеризуется как патриот, спокойный и трудолюбивый человек, у него никогда не было проблем с органами местного самоуправления и правоохранительными органами. У Н. Сардаряна есть семья и несовершеннолетние дети, о которых он заботится.