Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողություններով պայմանավորված, հայրենասիրական և մարդասիրական մղումներից ելնելով, www.facebook.com սոցիալական ցանցում մեր հայրենակիցները սկսել են կատարել գրառումներ, որոնցում պատրաստակամություն են հայտնում իրենց տներում ընդունել ռազմական գործողությունների հետևանքով սեփական բնակավայրերը լքած արցախցիներին:
Ամենայն հարգանք տածելով մեր հայրենակիցների մարդասիրական և հայրենասիրական մղումների հանդեպ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հորդորում է հետայսու զերծ մնալ նմանատիպ հրապարակումներ կատարելուց, քանի որ հակառակորդը դրանք կարող է օգտագործել ապատեղեկատվական սադրանքներ իրականացնելու համար:
Միաժամանակ հայտնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության ռազմաքաղաքական ղեկավարություններն իրականացնում են լիակատար ու համապարփակ կառավարում և ձեռնարկում բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումներն, այդ թվում՝ Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների անվտանգության ապահովման ուղղությամբ:

Due to large-scale military actions unleashed by Azerbaijan against the Republic of Artsakh, based on patriotic and humanitarian motives, our compatriots have started making posts on the social network www.facebook.com, in which they express their willingness to receive citizens of Artsakh in their houses who left their homes as a result of military actions.
The National Security Service of RA, while respecting the humanistic and patriotic aspirations of our compatriots, calls for further refraining from posting similar publications, since the opponent may use them to carry out disinformation provocations.
At the same time, we inform you that the military-political leadership of both the Republic of Armenia and the Republic of Artsakh exercises full and comprehensive control and takes all necessary measures, including in the direction of ensuring the security of the citizens of the Republic of Artsakh.