ԻՐԱԶԵԿՈՒՄ Արցախի Հանրապետություն մեկնել ցանկացող բոլոր անձանց
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հոկտեմբերի 1-ից գործում են հսկիչ անցակետեր՝ ուստի Արցախի Հանրապետություն մեկնող բոլոր անձանց ու ավտոմեքենաների տեղաշարժն ապահովվելու է բացառապես համապատասխան փաստաթղթերի առկայությամբ:
Նշված անցակետերով Արցախի Հանրապետություն մուտքի հնարավորություն կունենան բոլոր այն անձինք, ովքեր պաշտպանական համակարգի մոբիլիզացիայի շրջանակներում ունեն համապատասխան կցագրումներ և նրանց մեկնումն իրականացվում է տարածքային զինվորական կոմիսարիատների նախաձեռնությամբ:
Միաժամանակ տեղեկացվում է, որ բոլոր այն կամավորները, ովքեր տարբեր օրինական հիմքերով կցագրված չեն, սակայն այնուամենայնիվ ցանկություն ունեն մեկնելու և մասնակցելու մարտական գործողություններին, պետք է ունենան ՀՀ պաշտպանության նախարարության գրավոր թույլտվությունը:

Информирование всех лиц, желающих отправиться в Республику Арцах
Служба национальной безопасности Республики Армения сообщает, что с 1 октября с.г. действуют контрольно-пропускные пункты, поэтому передвижение всех лиц и автомобилей, отправляющихся в Республику Арцах, будет обеспечиваться исключительно при наличии соответствующих документов.
Возможность въезда в Республику Арцах через указанные пропускные пункты будут иметь все те лица, которые в рамках мобилизации системы обороны имеют соответствующие приписки, и их выезд осуществляется по инициативе территориальных военных комиссариатов.
В то же время сообщается, что все те добровольцы, которые по различным законным основаниям не имеют приписки, однако, тем не менее, желают поехать и принять участие в боевых действиях, должны иметь письменное разрешение Министерства обороны РА.