ՏԵՂԵԿԱՑՈՒՄ՝ Ի ՀԱՎԵԼՈՒՄՆ ԿԵՂԾ ՀԵՌԱԽՈՍԱԶԱՆԳԵՐԻ ԵՎ ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ԱԱԾ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ
Ի հավելումն հայ ազգաբնակչության շրջանում խուճապ առաջացնելու նպատակով ադրբեջանական կողմից կատարվող զանգերի և կեղծ լուրեր տարածող հաղորդագրությունների վերաբերյալ նախորդ հայտարարության՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նմանօրինակ որոշակի երևույթներ են նկատվում նաև Հայաստանի Հանրապետությունում և Արցախի Հանրապետությունում գործող բջջային ցանցերի այլ հեռախոսահամարներից ևս:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում բացառապես զերծ մնալ նմանատիպ զանգերին պատասխանելուց և տուրք չտալ կեղծ լուրեր պարունակող հաղորդագրություններում առկա տեղեկություններին:
Միաժամանակ, անհրաժեշտ է նաև համացանցում չտարածել նշված կեղծ հեռախոսազանգերի ու հաղորդագրությունների վերաբերյալ տեղեկություններ։

Информация в дополнение к объявлению СНБ о ложных телефонных звонках и сообщениях
В дополнение к предыдущему объявлению относительно звонков и сообщений, распространяющих ложные сведения, осуществляемых азербайджанской стороной с целью вызвать панику среди армянского населения, Служба национальной безопасности РА сообщает, что подобные явления замечены также с телефонных номеров других мобильных сетей, действующих в Республике Армения и Республике Арцах.
Служба национальной безопасности призывает полностью воздерживаться от ответов на подобные звонки и не обращать внимания на информацию, содержащуюся в сообщениях, передающих ложные сведения.
Вместе с тем также необходимо не распространять в интернете информацию об указанных подложных телефонных звонках и сообщениях.