ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ՀՀ ԱԱԾ ՍԱՀՄԱՆԱՊԱՀ ԶՈՐՔԵՐ (տեսանյութ)
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանն այցելել է ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքեր և հանդիպում ունեցել սահմանապահների հետ:
Հանդիպումը մեկնարկել է ընթացող մարտական գործողություններում հավերժ հերոսացած սահմանապահներին հարգանքի տուրք մատուցելու նպատակով հայտարարված լռության րոպեով:
Այնուհետև Մ. Համբարձումյանը, ողջունելով ներկաներին, իր խոսքում անդրադարձել է թուրքա-ադրբեջանա-ահաբեկչական դաշինքի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողություններում սահմանապահների մասնակցության կարևորություններին և ընդգծել վերջիններիս կողմից ծառայողական պարտականություններն ամենայն կարգապահությամբ ու արդյունավետորեն իրականացնելու հրամայականը՝ շեշտելով, որ այդ ասպարեզում յուրաքանչյուր թերացում ունենալու է իր համապատասխան հետևանքները:
Հանդիպման ընթացքում հնչեցվել են նաև այս օրերին անձնվիրաբար ծառայող այն սահմանապահների անունները, ովքեր լավագույն օրինակ են ինչպես ծառայակիցների, այնպես էլ հանրության լայն շերտերի համար:
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Վ. Սարգսյանը ներկայացրել է մինչ այս պահն իրականացված աշխատանքների հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաև փոխանցել մարտական առաջադրանքները պատշաճ և համակողմանիորեն կատարելուն ուղղված՝ սահմանապահների պատրաստակամությունը:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանն ընդգծել է հայրենիքի պաշտպանության վեհ առաքելությունն անվերապահորեն կատարելու առաջնահերթությունները և փաստել, որ հատկապես ներկա պահին է անհրաժեշտ ցուցաբերել առավելագույն կամք, նվիրում ու անսահման հայրենասիրություն՝ հանուն հաղթական հաջողությունների:
Հանդիպման ավարտին Մ. Համբարձումյանն անցկացրել է նաև աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալներ Ս. Մելքոնյանը, Ա. Հակոբյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Рабочий визит в пограничные войска СНБ РА (видеоматериал)
Временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности РА М. Амбарцумян посетил пограничные войска СНБ РА и встретился с пограничниками.
Встреча началась с минуты молчания, объявленной в дань памяти и уважения пограничникам, ставших героями навсегда в продолжающихся боевых действиях.
Затем М. Амбарцумян, приветствовал присутствующих, коснулся в своей речи важности участия пограничников в военных действиях, развязанных турецко-азербайджано-террористическим альянсом, и подчеркнул необходимость выполнения ими своих служебных обязанностей со всей дисциплиной и эффективностью, отметив, что каждое упущениев этой области будет иметь свои соответствующие последствия.
В ходе встречи также были названы имена преданно служащих в эти дни пограничников, которые являются лучшим образцом как для сослуживцев, так и для широких слоев общества.
Командующий пограничными войсками СНБ РА В. Саркисян представил основные направления проделанных до этих пор работ, а также готовность пограничников комплексно и надлежащим образом выполнять боевые задачи.
Временно исполняющий обязанности директора Службы национальной безопасности РА М. Амбарцумян подчеркнул приоритеты безоговорочного выполнения высокой миссии защиты Родины и подтвердил, что особенно в данный момент необходимо проявлять максимальную волю, преданность и безграничный патриотизм во имя победных успехов.
В конце встречи М. Амбарцумян также провел рабочее совещание, в котором приняли участие заместители директора СНБ РА С. Мелконян, А. Акопян и другие должностные лица.