ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՅՑԵԼՈՒԹՅՈՒՆ ՀՀ ԱԱԾ ՍԱՀՄԱՆԱՊԱՀ ԶՈՐՔԵՐ (տեսանյութ)
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանն այցելել է ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքեր և հանդիպում ունեցել սահմանապահների հետ:
Հանդիպումը մեկնարկել է ընթացող մարտական գործողություններում հավերժ հերոսացած սահմանապահներին հարգանքի տուրք մատուցելու նպատակով հայտարարված լռության րոպեով:
Այնուհետև Մ. Համբարձումյանը, ողջունելով ներկաներին, իր խոսքում անդրադարձել է թուրքա-ադրբեջանա-ահաբեկչական դաշինքի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողություններում սահմանապահների մասնակցության կարևորություններին և ընդգծել վերջիններիս կողմից ծառայողական պարտականություններն ամենայն կարգապահությամբ ու արդյունավետորեն իրականացնելու հրամայականը՝ շեշտելով, որ այդ ասպարեզում յուրաքանչյուր թերացում ունենալու է իր համապատասխան հետևանքները:
Հանդիպման ընթացքում հնչեցվել են նաև այս օրերին անձնվիրաբար ծառայող այն սահմանապահների անունները, ովքեր լավագույն օրինակ են ինչպես ծառայակիցների, այնպես էլ հանրության լայն շերտերի համար:
ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Վ. Սարգսյանը ներկայացրել է մինչ այս պահն իրականացված աշխատանքների հիմնական ուղղությունները, ինչպես նաև փոխանցել մարտական առաջադրանքները պատշաճ և համակողմանիորեն կատարելուն ուղղված՝ սահմանապահների պատրաստակամությունը:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանն ընդգծել է հայրենիքի պաշտպանության վեհ առաքելությունն անվերապահորեն կատարելու առաջնահերթությունները և փաստել, որ հատկապես ներկա պահին է անհրաժեշտ ցուցաբերել առավելագույն կամք, նվիրում ու անսահման հայրենասիրություն՝ հանուն հաղթական հաջողությունների:
Հանդիպման ավարտին Մ. Համբարձումյանն անցկացրել է նաև աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԱԾ տնօրենի տեղակալներ Ս. Մելքոնյանը, Ա. Հակոբյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

Working Visit to Border Guard Troops of RA NSS (video)
Acting Director of the National Security Service of RA M. Hambardzumyan visited the Border Guard Troops of RA NSS and had a meeting with the border guards.
The meeting began with a minute of silence, declared in memory of and respect for the border guards who have become heroes forever in the ongoing hostilities.
Then M. Hambardzumyan greeted those present, touched upon the importance of the participation of border guards in the military actions unleashed by the Turkish-Azerbaijani-terrorist alliance, and emphasized the need for them to fulfill their official duties with all discipline and efficiency, noting that every omission in this area will have its corresponding consequences.
During the meeting, the names of the border guards who are serving faithfully these days and who are the best example for both their fellow servicemen and the general public, were also mentioned.
Commander of the Border Guard Troops of the RA NSS V. Sargsyan presented the main directions of the work done so far, as well as the readiness of the border guards to comprehensively and properly carry out combat missions.
Acting Director of the RA National Security Service M. Hambardzumyan emphasized the priorities of unconditionally fulfilling the high mission of defending the Motherland and confirmed that especially at this moment it is necessary to show maximum will, devotion and boundless patriotism for the sake of victorious success.
At the end of the meeting, M. Hambardzumyan also held a working meeting, which was attended by Deputy Directors of the RA NSS S. Melkonyan, A. Hakobyan and other officials.