ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ԵՆ ՀՀ ԱԱԾ ՍԱՀՄԱՆԱՊԱՀ ԶՈՐՔԵՐԻ ՔԱՋԱՐԻ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանի հանձնարարությամբ շարունակվում են ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի վիրավոր զինծառայողներին հանդիպելու նպատակով բուժհաստատություններ կատարվող այցելությունները:
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Ա. Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում հերթական հանդիպումն է ունեցել քաջարի սահմանապահների, նրանց ծնողների ու ընտանիքների անդամների հետ:
ԱԱԾ տնօրենի տեղակալն իր խոսքում փաստել է հերոս հայորդիների սխրանքների բացառիկ կարևորությունը ռազմական գործողություններում, նրանց փոխանցել որոշակի ֆինանսական աջակցություն և ողջ համակարգի խորին երախտագիտությունը, ինչպես նաև ընդգծել, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մշտապես լինելու է վերջիններիս ընտանիքների կողքին:
Առողջապահական հաստատության պատասխանատուներն առանձնահատուկ անդրադարձ են կատարել հերոս սահմանապահների անկոտրում կամքի, ինչպես նաև՝ բացառիկ խիզախությունների որոշակի ուշագրավ դրսևորումներին, որոնք նրանց կողմից ցուցաբերվել են բուժման այս օրերի ընթացքում՝ յուրովի ոգեշնչելով բուժաշխատողներին:

Valiant Servicemen of RA NSS Border Guard Troops in Spotlight
On the instruction of the Interim Director of the RA National Security Service M. Hambardzumyan, visits to medical institutions to meet the wounded servicemen of the RA NSS Border Guard Troops continue.
The Deputy Director of the RA National Security Service A. Hakobyan, accompanied by other officials, held a regular meeting with the valiant border guards, their parents and family members at the “Erebuni” medical center.
In his speech, the Deputy Director of the RA National Security Service stated the exceptional importance of heroic exploits of the sons of the Armenian people in the hostilities, provided them with some support and expressed deep gratitude on behalf of the entire system, and also stressed that the RA National Security Service will always be with the families of the latter.
Responsible persons of the medical institution especially emphasized the manifestations of unshakable will, as well as the exceptional courage of the heroes of the border guards, which they showed during the treatment process, inspiring the healthcare workers in a particular way.