ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅԱՆ ԿԵՆՏՐՈՆՈՒՄ ԵՆ ՀՀ ԱԱԾ ՍԱՀՄԱՆԱՊԱՀ ԶՈՐՔԵՐԻ ՔԱՋԱՐԻ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԸ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Մ. Համբարձումյանի հանձնարարությամբ շարունակվում են ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի վիրավոր զինծառայողներին հանդիպելու նպատակով բուժհաստատություններ կատարվող այցելությունները:
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ Ա. Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում հերթական հանդիպումն է ունեցել քաջարի սահմանապահների, նրանց ծնողների ու ընտանիքների անդամների հետ:
ԱԱԾ տնօրենի տեղակալն իր խոսքում փաստել է հերոս հայորդիների սխրանքների բացառիկ կարևորությունը ռազմական գործողություններում, նրանց փոխանցել որոշակի ֆինանսական աջակցություն և ողջ համակարգի խորին երախտագիտությունը, ինչպես նաև ընդգծել, որ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը մշտապես լինելու է վերջիններիս ընտանիքների կողքին:
Առողջապահական հաստատության պատասխանատուներն առանձնահատուկ անդրադարձ են կատարել հերոս սահմանապահների անկոտրում կամքի, ինչպես նաև՝ բացառիկ խիզախությունների որոշակի ուշագրավ դրսևորումներին, որոնք նրանց կողմից ցուցաբերվել են բուժման այս օրերի ընթացքում՝ յուրովի ոգեշնչելով բուժաշխատողներին:

В центре внимания доблестные военнослужащие пограничных войск СНБ РА
По поручению временно исполняющего обязанности директора Службы национальной безопасности РА М.Амбарцумяна продолжаются визиты в медицинские учреждения с целью посещения раненых военнослужащих пограничных войск СНБ РА.
Заместитель директора службы национальной безопасности А.Акопян в сопровождении должностных лиц провел в медицинском центре “Эребуни” очередную встречу с доблестными пограничниками, их родителями и членами семьи.
В своем слове заместитель директора СНБ констатировал исключительную важность подвигов героев сынов армянского народа в военных действиях, оказал им определенную финансовую поддержку и выразил глубокую признательность от имени всей системы, а также подчеркнул, что Служба национальный безопасности РА всегда будет рядом с семьями последних.
Ответственные лица медицинского учреждения особо подчеркнули проявления непоколебимой воли, а также исключительного мужества героев пограничников, которые были показаны ими в процессе лечения, своеобразно воодушевляя медработников.