ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելու մասին ապատեղեկատվություն տարածող հրապարակումների վերաբերյալ
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության նախկին աշխատակցի համապատասխան հայտարարության և վերջինիս հիման վրա մամուլի տարբեր հրապարակումների վերաբերյալ տեղեկացնում ենք հետևյալը.
www. facebook.com սոցիալական ցանցի անձնական էջում ՀՀ ԱԱԾ նախկին աշխատակից Գրիգորի Թավադյանի հայտարարության հիման վրա պատրաստված և նույն այդ հայտարարության մեջ նշված դրդապատճառներով ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելուն վերաբերող հրապարակումներն ու շահարկումներն իրականությանը չեն համապատասխանում:
Ավելին, անգամ հիշյալ հայտարարության հեղինակ-նախկին աշխատակցի ծառայողական պարտականությունները դադարեցվել են՝ հիմք ընդունելով նրա՝ նոյեմբերի 16-ին ներկայացրած զեկուցագիրը, որում նա բառացիորեն շարադրել է հետևյալը «Խնդրում եմ իմ դիմումի համաձայն, ինձ ազատ արձակել զինվորական ծառայությունից, այլ աշխատանքի անցնելու նպատակով»:
Կրկին հերքելով ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների՝ համակարգը զանգվածաբար լքելու վերաբերյալ ստահոդ լուրերը՝ միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ից մինչ այս պահն ընդամենը 5 աշխատակիցներ աշխատանքից ազատվել են սահմանված տարիքը լրանալու կապակցությամբ, 3 աշխատակիցներ՝ այլ աշխատանքի անցնելու հիմքով, ինչպես նաև դադարեցվել են Արցախի Հանրապետությունում տեղի ունեցած պատերազմական գործողություններում հավերժ հերոսացած գործընկերների ծառայողական պարտականությունները:
Հիմք ընդունելով վերոգրյալը՝ զանգվածային լրատվության միջոցների մեր հարգարժան գործընկերներին խնդրում ենք զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ հրապարակելուց և վերջիններիս ներառմամբ տարաբնույթ մեկնաբանություններ կատարելուց:

по поводу публикаций, распространяющих дезинформацию омассовом увольнении из системы сотрудников СНБ
Относительносоответствующего заявления бывшего сотрудника Службы национальной безопасности РА и различных публикаций в прессе на основании этого заявления, сообщаем следующее: Подготовленные на основании заявления на личной странице в социальной сети www.facebook.com бывшего сотрудника СНБ РА Григория Тавадяна публикации и спекуляции относительно указанных в том же заявлении мотивов массового увольнения сотрудников СНБ из системыне соответствуют действительности. Более того, даже служебные обязанности бывшего сотрудника – автора упомянутого заявления были прекращены на основании его рапорта, представленного 16 ноября, в котором он дословно изложил следующее: “Прошу уволить меня с военной службы согласно моему заявлению в связи с переходом на другую работу”. Вновь опровергая вымышленные слухи о массовом увольнении из системы сотрудников СНБ РА, вместе с тем сообщаем, что с 10 ноября 2020 года по настоящее время всего 5 сотрудников были освобождены от работы в связи с достижением ими предельноговозраста, 3 сотрудника – на основании перехода на другую работу, а также были прекращены служебные обязанности коллег,геройски павших в военных действиях, имевших место в Республике Арцах. На основаниивышеизложенного, мы просим наших уважаемых коллег из средств массовой информации воздержаться от публикации непроверенной информации и не делать различных комментариев,ссылаясь на нее.